VALİ, PROTOKOLÜ ZAYIFLATMAYA KARARLI

Ordu Valisi Kenan Çiftçi, Ordu Valiliğine atandığı 2. gününde protokolü Yoroz’a yürüyüşe çıkattı. Sabah erken saatte kalkan Vali Çiftçi ilk günde ise bazı müdürler ile sabah sporu yapmıştı. Kurum Müdürlerinin, Sportif Vali sayesinde kısa zamanda zayıflaması bekleniliyor.

Ordu’da Dünya Çevre Günü münasebetiyle Yoroz Kent Ormanı’na yürüyüş düzenlendi. Denizden900 metreyükseklikte bulunan Yoroz Tepesi’ndeki yürüyüşe Vali Kenan Çiftçi, Belediye Başkanı Seyit Torun, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Şeref Çakmak, birlikte daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

 

Spor yapmayı sevdiğini ve her sabah erken saatlerde yürüyüşe çıktığını belirten Vali Çiftçi, “Gelecek nesillerden emanet aldığımız çevremizi korumamız lazım. Eğer muhafaza edersek, şu anda olduğu gibi dünyanın en güzel tepesinden en güzel manzarasını seyrederken hem vücudumuz hem gönlümüz hem de ruhumuz dinlenir. İnşallah bu güzel manzarayı elbirliğiyle koruyarak gelecek nesillere de iletiriz.” dedi.

 

Vali Kenan Çiftçi çevrenin insan hayatındaki önemine vurgu yaparak, “Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz. Yani turizm’de çevre bilincinde çevrenin güzelliğinde örnek bir yer anlatılacaksa, gösterilecekse herhalde Türkiye’de gösterileceklerin ilk on içerisinde Ordu’nun çok önemli bir yeri var. Ordu kadar güzel bir yeri sanmıyorum ki kimse okumakla hayal edemez. Denizi doğası, kısacası her şeyiyle Ordu çok güzel. Ben burada Sayın Belediye Başkanımla birlikte Boztepe’ye çıktık. Oradan bu şehri seyretme fırsatı buldum. Güneşin doğuşunu izleme fırsatım oldu. İnanın dünya insanı Ordu’yu bilse, görse insandan nefes alacak yer bulamayız.”

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>