VALİ’DEN ‘İSTİŞARE’ UYARISI

ORDU Valiliği görevine yeni atanan Ali Çiftçi, Belediye Başkanları, Kaymakam ve Daire müdürleri ile ilk toplantısında Gezi parkı olaylarını dikkate alarak ‘Yapılacak bütün işlerde mutlaka istişare yapılacak. Danışma ve mahalle heyetleri oluşturun.Öfkeli durumlarda ise hemen karar vermeyin bekleyin.”dedi.
Vatandaşların her sorunları ile ilgilenilenilecek diyen Vali Çiftçi, “İhtiyaçlarının, talep edilen her noktada giderilmesi önemlidir. Vatandaş bir şey talep ediyordur. Talep edilen her neyse onun mutlaka incelenip, o vatandaşımıza ulaştırılmasıdır. Eğer yapılmıyorsa neden yapılmadığının kendisine izah edilmesidir. İdare, toplumun ihtiyaçlarını yerine getirmek için konuşlanmış bir birimdir. Bu birimin de görevi, toplumun ihtiyaçlarını yerine getirmektir. Nizam ve kanunlar çerçevesinde vatandaşların ihtiyaçları yerine getirilmelidir.”

Kaymakamlardan ve daire müdürlerinden, çalışmalarını, samimi, içten ve gönülden yapmalarını isteyen Vali Çiftçi, ”İşleriniz yaparken kendi işiniz gibi, anne ve babanızın işi gibi yapın. İnsana hizmet etmek kadar ulvi bir vazife yoktur. Başkalarını ne kadar mutlu edersen, sen de o kadar mutlu olursun. Mutluluğun sırrı sizin yaptığınız işler” şeklinde konuştu.

HER YIL HALKA ANKET YAPTIRIRIM

Kendisinin her yıl anket yaptırdığını ifade eden Vali Çiftçi, “Ben her yıl anket yapıyorum. Vatandaşa, ‘ben size hizmet etmeye çalışıyorum, benim bir eksiğim var mı? Önerin nedir?’ diye soruyorum. Vatandaş ise şu konulara öncelik vereceksin diyor. Ben de hangi kurumu ilgilendiriyorsa o kurumla paylaşıyorum. Örnek vereyim. Kütahya’da yatırımcı kuruluşların yetkilileriyle ilçelere gittik ve yapılan çalışmalar birebir vatandaşa anlatıldı. Yönetişim bu şekilde oluyor. Vatandaşın derdiyle dertlenmek, O’nun isteğini, talebini dikkate almakla yönetişim oluyor. Ordu’daki herkesi babamız, annemiz, kardeşimiz, akrabalarımız, çocuklarımız gibi seveceğiz, onlara muhabbet besleyeceğiz. O zaman hizmetlerimiz daha aktif, daha güzel hale gelir. Halka karşı iyilik eliniz daima açık olsun. Elinizden ne geliyorsa verin” diye konuştu.

“Size gelen herkesin işiyle ilgilenip, onun problemlerini çözmek sizin vazifenizdir” diyen Vali Çiftçi, “Kapınıza gelen herkesi, ayrım yapmadan dinleyecek siziniz. Problemlerine çözüm bulmaya çalışacaksınız. Çözüm bulamadığınız takdirde bana ileteceksiniz. Ben de çözemezsem, Bakanlarımıza, Başbakanımıza ileteceğiz. Vatandaşımızın talebi olmuyorsa da neden olmadığını anlaşılır bir dille kendisine izah edeceğiz” dedi.

BİR İŞ YAPILACAKSA HALKLA BİRLİKTE KARAR VERECEKSİNİZ

“19 ilçede yaşayan herkese karşı adil olacağız. Bir milim dahi adaletten sapma olmayacak” diyen Vali Çiftçi, yapılacak bütün işlerde mutlaka istişare yapılmasını ve ondan sonra karar verilmesi gerektiğini söyledi. Gerekirse ekipler, istişare heyetleri, danışma ve mahalle heyetleri oluşturulmasını isteyen Vali Çiftçi, öfkeli durumlarda ise hemen karar verilmemesini ve beklenilmesini istedi.

Halka karşı kesinlikle kibirli olunmaması ve tepeden bakılmaması gerektiğinin altını çizen Vali Kenan Çiftçi, bu prensipler uygulandığında halkın bakış açısını ise şöyle anlattı: ”Erdemli olunuyor, toplumda fitne olmuyor, birbirlerini daima iyiye ve doğruya sevk ediyorlar, kötülükleri men ediyorlar, ortak akılla hareket ediyorlar, kötü yöneticiye hiçbir zaman destek olmuyor, iyi yöneticiye ise destek veriyorlar. Yaptığımız her iş halk için, halk adına. Ordu için, Ordulular adına, elimizden geleni her noktada daha ileriye götürmek için elbirliğiyle çalışacağız. Ben bir ekip anlayışı içinde çalışıyorum. Ordu’da yaşayan halkımızla beraber, sizlerle beraber burada güzel hizmetlere imza atacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>