VALİ ÇİFTÇİ, GÖREVE BAŞLADI

Vali Kenan Çiftçi, Ordu’daki görevine bugün başladı. Orhan Düzgün’ün Kayseri’ye atanmasıyla Ordu Valiliği görevine atanan Kenan Çiftçi, valilik önünde yapılan karşılamanın ardından yaptığı açıklamada, Ordu’nun hizmetkarlığına başladım.” dedi.
Ordu Valiliğine atanan Kenan Çiftçi göreve başladı. Vali Orhan Düzgün’ün Kayseri’ye atanmasından sonra Kütahya Valiliğinden Ordu Valiliğine getirilen Çiftçi’yi kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinin yöneticileri karşıladı.

Herkesle tek tek el sıkışan Vali Çiftçi, kendisini görmeye gelen Orduluları da ihmal etmedi onları da selamladı.

İlk gününde Ordu ile özdeşleşen mor renk kravat takan Çiftçi, ilk toplantısını da habercilerle yaptı

Vali Çiftçi “Görev sürem boyunca bu cennet şehir Ordu’ya hizmet maksadıyla Orduluların emrinde ve hizmetinde olacağımdan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Tayinim çıktığında ‘Ordu hizmetkarlığı başlıyor’ demiştim. Oda bugün başlıyor. Masanın berisinde olmanın bizlere bir üstünlük değil, bir sorumluluk yüklediğinin bilincindeyiz.”

Masanın yöneten bölümünde olmanın verdiği sorumluluğun bilincinde olacağını dile getiren Vali Çiftçi’nin bir başka mesajı ise kamu kurumlarında çalışanlara yönelik oldu. Çiftçi onlardan güler yüzlü hizmet istedi.

Cehalet ile mücadele için eğitim çalışmalarına maddi ve manevi destek vereceklerini aktaran Çiftçi’nin bir başka mesajı ise şeffaflık oldu. Kimsesizlerin kimsesi olmak için gayret göstereceğini belirten Çiftçi, konuşmasına sık sık şiirlere yer verdi

Vali Çiftçi’nin dikkat çeken bir başka mesajı ise Ordu’nun gelişmesi için fikir üreten herkese kapılarının açık olduğunu ifade etmesi oldu. Çiftçi, hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğinin de altını çizdi.

“Ordu gelişimi için koltuğumu değil ayakkabılarımı eskitmek için buradayım” bu ifadelerse Vali Çiftçi’nin son mesajını oluşturdu.

“Ayakkabılarımı eskitmek için Ordu’dayım” diyen Ordu Valisi Çiftçi, habercilerin makamda görüntü alma isteğini kırmadı ancak makam koltuğunda oturmak yerine ayakta görüntü vermeyi tercih etti.

Vali Çiftçi, habercilerin ardından önce 18 ilçenin kaymakamı ile ardından da kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ile bir araya geldi.

orducu.com

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>