POLİS MÜDAHALE ETMEYİNCE EYLEM KISA SÜRDÜ

ORDU’da polis aklı selim davranınca ‘Gezi Parkı’ için eylem düzenleyen grup yürüyüşün ardından açıklama yapıp dağıldı. Fidangör caddesinden yürüyüş yapan grup, ardından ise Atatürk parkında protesto ederek biraraya geldi. Ancak polis aklı selim davranıp göstericilere müdehale etmemesi eylemin sorunsuz şekilde sonuçlanmasına neden oldu.

Taksim olaylarında polisin vatandaşa zor kullanması tüm Türkiye’de olduğu gibi Ordu’da da büyük tepki yarattı. Ordu’da sabah başlayan protestolar akşam saatlerine kadar devam etti. Protestoların son etabı bugün akşam saatlerinde 19 Eylül İlköğretim Okulu yanından başlayarak fidangör caddesi boyunca Atatürk Parkı’na kadar devam etti. Giderek büyüyen kalabalık Atatürk Parkı önünde sloganlar atarak protestolarına devam etti. Bir kaç saat Atatürk parkında kalan ve müzikler eşliğinde protestolarını sürdüren grup, ardından ise olaysız şekilde dağıldı.

Ordu Emniyetinin aklı selim davranması ve göstericilere sert davranmaması, İstanbul polisininde örnek alması gereken bir davranış olarak vatandaşlar tarafından taktir edildi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>