‘Fındık’ Evlendirdi

Aşkı uğruna 2 ay önce Müslüman olan ve Emine ismini alan Gürcü uyruklu Mariana Gıvianidze hayatını Türk genci İbrahim Çiloğlu ile birleştirdi.

Mariana ve İbrahim’in düğün Türk geleneklerine göre yapılırken, düğüne katılanlar Kafkas ve Türk müzikleri eşliğinde eğlendi. Gürcistan’ın Batum şehrinden fındık sezonunda fındık toplamak için Ordu’nun Ünye ilçesine bağlı Ataköy köyüne gelen Nezire ve Omar Gıvianidze çiftinin kızları Mariana, burada Fatma ve Zehni Çiloğlu çiftinin oğulları İbrahim ile tanıştı.

Gençler kısa sürede birbirine aşık olurken, genç aşıklar Ünye Kız Meslek Lisesi salonunda yapılan düğün töreni ile hayatlarını birleştirdi. Düğün Türk geleneklerine göre yapıldı. Düğün için Batum’dan gelen misafirler Türk müziklerine ayak uydurmaya çalışırken, Kafkas ezgileriyle de maharetlerini sergilediler. Alkışlar arasında düğün pastasını kesen genç çiftin mutlulukları gözlerinde okunuyordu. Düğün Türk ve Gürcü müzikleri eşliğinde gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdü. Gürcü vatandaşı Gelin Mariana Gıvianidze aşkı uğruna İslamiyet’i seçmiş ve 2 ay önce Ünye Müftüsü Aydın Yığma’nın huzurunda Müslüman olarak Emine ismini almıştı.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>