AK PARTİ’Lİ VEKİLLER MECLİSE GELMİYOR !

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) görev alan 27’nci Dönem Ordu Milletvekillerinin karnesi açıklandı. En çalışkan Ordu Milletvekili CHP’li Mustafa Adıgüzel olurken, AK Partili milletvekillerinin performansı sınıfı geçmeye yetmedi.

AK PARTİLİ VEKİLLER SINIFTA KALDI!

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) 27’nci Dönem Ordu Milletvekili olarak görev alan 6 milletvekillinin karnesi şaşırttı. İlk İmza Sahibi Olduğu Kanun Teklifi, Sahibi Olduğu Yazılı Soru Önergesi, İlk İmza Sahibi Olduğu Genel Görüşme Önergeleri, İlk İmza Sahibi Olduğu Meclis Soruşturma Önergeleri, İlk İmza Sahibi Olduğu Meclis Araştırma Önergeleri, Genel Kurul Konuşması ve Komisyon Konuşması olarak 7 başlıkta değerlendirilen Ordu Milletvekillerinin performans sıralamasında CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, liderlik koltuğunda oturdu. Milletvekili Adıgüzel’i, Bağımsız Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ve CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun takip etti.

ADIGÜZEL’İN TOPLAM PERFORMANSI 230

Milletvekillerinin karnesine göre CHP’li Mustafa Adıgüzel, TBMM Başkanlığına 9 İlk İmza Sahibi Olduğu Kanun Teklifi, 125 Sahibi Olduğu Yazılı Soru Önergesi, 4 İlk İmza Sahibi Olduğu Meclis Araştırma Önergeleri sundu. 62 kez Genel Kurul’da söz alan Adıgüzel, 30 kez de komisyon konuşması yaptı. Adıgüzel’in toplam performansı 230 olarak belirlendi.

ENGİNYURT’UN TOPLAM PERFORMANSI 98

Sıralamanın ikincilik koltuğunda oturan MHP’den ihraç edilen Cemal Enginyurt oldu. Milletvekili Cemal Enginyurt, TBMM Başkanlığına 4 İlk İmza Sahibi Olduğu Kanun Teklifi ve 3 İlk İmza Sahibi Olduğu Meclis Araştırma Önergeleri sundu. 80 kez Genel Kurul konuşması yapan Enginyurt, 11 kez de komisyonlarda söz aldı. Cemal Enginyurt’un toplam performansı 98 olarak kayıtlara geçildi.

CHP’Lİ TORUN PASİF KALDI

CHP’li Seyit Torun’un toplam performansı ise 23 olarak belirlendi. TBMM Başkanlığına 13 Sahibi Olduğu Yazılı Soru Önergesi sunan Torun, 1 kez de İlk İmza Sahibi Olduğu Meclis Araştırma Önergesi verdi. Torun, 7 kez genel kurul, 2 kez de komisyon konuşması yaptı.

AK PARTİLİ ÜÇ VEKİLİN TOPLAM PERFORMANSI 33

Sıralamanın en dikkat çeken isimleri ise AK Parti Ordu Milletvekilleri oldu. 27’nci Dönem Ordu Milletvekilleri Şenel Yediyıldız, Metin Gündoğdu ve Ergün Taşçı’nın toplam performansı 33 olarak tespit edildi. AK Partili vekillerin, herhangi bir kanun teklifinde veya soru önergesinde imzasının bulunmaması dikkat çekti. AK Partili Yediyıldız ve Gündoğdu görev sürelerince sadece genel kurul ve komisyon konuşmalarında söz alırken, Ergün Taşçı sadece 2 kez genel kurul konuşması yaptı. AK Partili vekiller arasında en pasif kalan isim ise Ergün Taşçı oldu. Toplam performansı 22 olan Metin Gündoğdu, AK Partili vekiller arasında 1’inci sırada bulunurken, toplam performansı 9 olan Şenel Yediyıldız ikinci sırada yer aldı. Kaynak : Orduolay.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>