BAHÇELİ İLE OLAN FOTOĞRAF KALKTI

AK Parti’nin fındık politikasını ve Bakan Bekir Pakdemirli’yi eleştirdiği için MHP’den ihraç edilen Cemal Enginyurt, Meclis’teki makam odasında Devlet Bahçeli ile birlikte çekildiği fotoğrafı kaldırdı. Alparslan Türkeş’in fotoğrafını astı.
TBMM’nin sivri dilli isimlerinden olan Ordu milletvekili Cemal Enginyurt, partisinden ihraç edildikten sonra Meclis’teki makam odasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile birlikte çekildiği fotoğrafı kaldırdı. Onun yerine Alparslan Türkeş’in fotoğrafını astı. Cemal Enginyurt, temmuz sonunda MHP’den ihraç edildikten sonra TBMM’deki odasında çekildiği ve Twitter’dan paylaştığı fotoğrafında arkasında Devlet Bahçeli ile birlikte çekildiği fotoğrafın asılı olduğu görülüyor. Enginyurt, önceki gün ise yeni bir fotoğraf paylaştı. Bu fotoğrafta ise Bahçeli’nin fotoğrafının olduğu yerde Alparslan Türkeş’in fotoğrafının asılı olduğu görüldü.

İLÇE BAŞKANLARI GÖREVDEN ALINDI

Fındık ile ilgili yaptığı açıklamalar nedeniyle Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, 7 ilçe başkanının görevden alınmasına tepki gösterdi. Dün sabah düzenlediği toplantıda ilçe başkanlarının neden görevden alındığını soran Enginyurt, “19 ilçe başkanımıza ve il başkanımıza 1 Kasım’da verdikleri mücadeleden dolayı teşekkür ediyorum. Görevden alınan 7 ilçe başkanlarını ve ilçe yönetimini alınlarından öpüyorum. Hiçbir ayıp, kusur işlemediler. Ulubey ilçe başkanını alnından öpüyorum. İlk gün çıktı ‘istifa ediyorum’ dedi. Diğer arkadaşlarımız da istifa etmeye kalktılar, etmeyin dedim. Birlik ve beraberlik içerisinde olun dedim. Şahsi davransam istifa edin derdim, demedim. Ordu il başkanıma teşekkür ediyorum. Onurlu ve dik davranış gösterdi. Hakikaten büyük mücadele verdik. 7 yıla yakın bir zamandır gecesini gündüzüne kattı, çocuklarını görmedi, bu şehirde Milliyetçi Hareket Partisi’nin bayrağını dalgalandırmak için mücadele etti. Birilileri Milliyetçi Hareket Partisini maalesef nefisleri uğruna gündeme düşürdü. Yazık, günah değil mi? Burada emeği geçen kardeşlerimiz ülkücü olmaktan başka ne yaptılar da görevden aldınız? Niye teşkilatları feshettiniz? Ne suç işlediler çıkıp söyleyin. Efendim siz eski il başkanıyla görüşmeye devam ediyorsunuz, milletvekiliyle görüşmeye devam ediyorsunuz. Hayırdır vatan hainimi eski il başkanı. Cemal Enginyurt vatan hainliği mi yaptı. Ne demek görüşmek? Niye görüşmesin? Yıllarımızı verdik. Hasta olduk hastanelerde beraber ağladık. Cenazelerimize berbaer üzüldük, düğünlerimizde beraber sevindik. Lider Devlet Bahçeli’ye küfürler edildiğinde beraber mücadele verdik. Milliyetçi Hareket Partisi terk edilirken, tarla fareleri kaçarken biz o partinin bayrağını dalgalandırdık, ışığını yanık tuttuk. Nedir bu kin, nefret, düşmanlık? Bilmem kaç yıl sonra geri geldin. Nasıl geldin? Bu gelme şekli yakıştı mı sana. Geldin de ne istedin arkadaşlarımızdan. Dolayısıyla biz birliğimizi ve beraberliğimizi koruyacağız. Bizimle yol yürümek isteyenlerin başımızın üstünde yeri vardır. 24 saat emrindeyiz” diye konuştu.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>