KORONA İSTANBUL’DAN GELMİŞ

Ordu Aybastı’ya bağlı Armutlu Mahallesi’nin bir bölümü, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.

Ordu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, yaşanan salgının bir an önce engellenmesi, vatandaşların sağlık güvenliğinin korunması amacıyla Ordu İl Hıfzıssıhha Meclisi tarafından yeni kararların alındığı belirtildi.

Bu kapsamda, Aybastı ilçesine bağlı Armutlu Mahallesi için ilave tedbirlerin alınmasının gerekli görüldüğüne işaret edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: “Aybastı ilçesi Armutlu Mahallesi’nde, çeşitli sebeplerle yapılan testler sonucunda koronavirüs vakaları, olası vaka ve bunların temaslıları sonucu ev karantinasında bulunan kişiler bulunduğu tespit edilmiştir. Bu kapsamda koronavirüs salgınının kontrol altına alınması amacıyla Armutlu Mahallesi Dereköy Küme Evleri mevkisinde 26 Temmuz saat 24.00′ten itibaren ikinci değerlendirmeye kadar karantina uygulanmasına karar verilmiştir. Karantina kararına uymayanlar hakkında idari ve adli işlem başlatılacaktır.

Armutlu Mahallesi Erkan Kesici ise, korona virüsün İstanbul’dah geldiğini belirterek, “İstanbul’dan mahallemize bir tane gelin gelmiş bir kaç haneye misafir olmuş. Şu anda mahallemizde 12 kişinin durumu pozitif. Hastanede yatanımız yok herkes evinde ilaçla tedavi görüyor. Daha önce korona virüs sebebiyle hayatını kaybeden olmadı. Ancak şu anda 60 hanede yaklaşık 250 kişi karantina altında. Gerçekten çok sıkıntıdayız. Emek gibi yiyecek ihtiyacımız karşılanıyor ancak kimse bahçesine gidip çalışamıyor. Fındıkta yaklaşıyor. Birkaç gün sonra kurban. Alım satım yapılması gerekiyor. 10 tane düğün vardı yapılacak onların hepsini iptal ettik.” dedi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>