ORDU’NUN YENİ VALİSİ ‘HAYIRSEVER’

Resmi Gazete’de yayımlanan kararnameye göre, 41 ilin valisi değişti. Kararnameye göre 17 ilin valisi Mülkiye Başmüfettişi yapıldı. 24 ilin valisi başka illerde görevlendirildi. Ordu Valisi olarak görev yapan Seddar Yavuz da bu isimler arasında yer aldı. Kocaeli Valisi olarak atanan Seddar Yavuz’un yerine Tunceli Valisi Tuncay Sonel atandı.

İMAMOĞLU İLE MAHKEMELİK OLMUŞTU

Geçen yıl haziran ayındaki İstanbul seçimlerinde bir ziyaret için Ordu’ya giden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, orada Seddar Yavuz ile bir polemik yaşamıştı. Ordu Valiliği, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun VIP salonuna alınmadığı için Ordu Valisi Seddar Yavuz’a hakaret ettiğini iddia etmişti.

İmamoğlu’nun Yavuz’a “İt” diyerek hakaret ettiği iddia edilen görüntüler ortaya çıkmıştı. Karadeniz turuna çıkan Ekrem İmamoğlu, Trabzon, Giresun ve Ordu’da halka hitap etmişti. Gece saatlerinde İstanbul’a dönüş için Ordu-Giresun Or-Gi Havalimanına giden Ekrem İmamoğlu’nun VIP bölümünü kullanmasına izin verilmemişti. Konuya ilişkin İmamoğlu, “Milletvekiliyle de olsa VIP’ten girmememiz için Vali bey talimat vermiş” ifadelerini kullanmıştı.

İmamoğlu’nun iddiasına cevap veren Ordu Valiliği, “VIP salonu içerisindeyken Ekrem İmamoğlu kendisine refakat eden polislere hitaben ‘Bu Vali tam bir it’ ifadesini kullanmıştır.” şeklinde açıklama yapmıştı. Konu, mahkemeye taşınmıştı.

YENİ VALİ ‘HAYIRSEVER’ KİŞİLİĞİ İLE TANINIYOR

Ordu’nun Yeni Valisi Tuncay Sonel, Bandırma’da Kaymakamlık yaptığı dönemde kampanya başlatarak ekonomik durumu iyi olmayan Şehit ailelerine yardım severlerin desteği ile ev hediye etmişti. Ayrıca Tunceli Valiliği döneminde yaptığı başarılı çalışmalar ile adından sıkca söz ettirmişti.

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>