FINDIK 24 LİRA OLMALI

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, mecliste düzenlediği basın toplantısında fındık hakkında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenen Enginyurt, “Yeni sezonda fındık taban fiyatının en az 24 TL olmasını talep ediyoruz.” dedi.

Enginyurt taban fiyat beklentisini açıkladı. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlediği basın toplantısında yaklaşan yeni fındık sezonu öncesinde beklentilerini ve taleplerini açıkladı.

 

Fındık üreticisinin 2019 yılında yüzünün güldüğünü belirten Enginyurt, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Tarım Bakanımız ve TMO, Halkımızın bizden istediği, bizim talep ettiğimiz fındık taban fiyatını Temmuz ayı itibariyle açıklayarak 8 milyon insanımızın yüzünü güldürmüş ve fındık fiyatları gerek serbest piyasada gerek TMO tarafından layıkıyla karşılanmıştır. 17 liradan başlayan fındık taban fiyatı 25 liraya kadar serbest piyasada değer bulmuş, son olarak TMO 30 bin ton fındığı 25 TL’den satışa çıkarmış ve 300 bin ton talep gelmiştir. Üreticimiz, ürettiği ürünün karşılığını alma mutluluğunu yaşamıştır. Bundan dolayı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyor.” dedi.

 

“FINDIK TABAN FİYATI 24 LİRA OLSUN”

Temmuz ayında Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yeni fiyatların açıklanacağını hatırlatan MHP Ordu Milletvekili Enginyurt, “Yeni sezon geldi, oyunlar tekrar sahnelenmeye başlandı. Tekelci firmalar, alivre satış yapan fındık taban fiyatının düşük açıklanması için yeni oyunlar sahneliyorlar. Daha 2 ay gibi bir süre olmasına rağmen Tarım Bakanlığımız rekolte açıklamadan birileri rekolte üzerinden oyun oynayarak TMO’nun düşük fiyat açıklamasını istiyor. Ben Sayın Cumhurbaşkanımıza seslenmek istiyorum. Fındık devletimizin ödediği paranın fazlasını kazandırmıştır. Cumhurbaşkanımız ve Tarım ve Orman Bakanımızdan yeni sezonda fındık taban fiyatının en az 24 TL olmasını talep ediyoruz. Çünkü TMO tarafından son satış 24-25 liradan gerçekleşmiştir. Buda fındığımızın değerini göstermiştir.”

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>