DİLEKLERİ KORONA’DA KURTULMAK OLDU

Ordu’da her yıl mayıs ayının 20’sinde kutlanan ve halk arasında Mayıs Yedisi olan etkinliklerin korona virüsü sebebiyle yasaklanmasına rağmen Ordulular sahile akın etti.

İLK DİLEK KORONA VİRÜSTEN KURTULMAK

Mayıs Yedisi Ordu’da geçmişi uzun yıllara dayanan bir gelenek. Bu yıl Ordu Valiliği korona virüsü önlemleri kapsamında Mayıs Yedisinin kutlanmasını yasakladı. O nedenle pazarlar kurulmadı. Tekneler ile halkın denize açılmasını izin verilmedi. Ancak güzel havayı ve 15 yaş altı gençlere sokağa çıkma izini verilmesini fırsat bilen Ordulular maskelerini takarak sahile akın etti. Dalgalardan atlayan Orduluların ilk dileği korona virüsten kurtulmak oldu.

BÜYÜKŞEHİR TEKNE PROGRAMI DÜZENLEDİ

Bu arada Ordu Büyükşehir Belediyesi (OBB) de Mayıs yedişe sebebiyle bir kutlama programı düzenledi. Denizde yapılan ancak sivil halkın alınmadığı programda Karadeniz’i dolduran onlarca tekneden davul ve zurna sesler yükseldi. Sosyal mesafe kurallarına da dikkat edilen etkinlikte Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, balıkçı teknelerini selamlayarak Orduluların Mayıs Yedisini tebrik etti. O anlar kıyıdan Ordulular tarafından izlendi.

ORDU SAHİLİ DOLDU

Bu yıl Ordu Valiliği korona virüsü önlemleri kapsamında Mayıs Yedisinin kutlanmasını yasakladı. O nedenle pazarlar kurulmadı. Tekneler ile halkın denize açılmasını izin verilmedi. Ancak güzel havayı ve 15 yaş altı gençlere sokağa çıkma izini verilmesini fırsat bilen Ordulular maskelerini takarak sahile akın etti. Kimileri 7 kez dalgadan atlayarak dileklerini de tuttu. Bu arada zaman zaman yoğunluk olurken polis ve zabıta anons yaparak maske ve sosyal mesafe kurullarını uyulmasını istedi akse durumda ceza yazılacağını duyurdu.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>