MASKE TAKMAK ZORUNLU

 

Ordu’da 19 vatandaşın hayatını kaybettiği korona virüs nedeniyle birçok farklı önlem ve tedbirler alınmaya devam ediyor. Ordu’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, yoğun olarak kullanılan cadde, sokak ve sahil kesiminde maske kullanımı zorunlu hale getirildi.

Ordu Valilikten yapılan yazılı açıklamada, şehirde Kovid-19 salgınına karşı verilen başarılı mücadele ile bugüne kadar alınan ve alınması gereken ilave tedbirlerin, Vali Seddar Yavuz’un başkanlığında gerçekleştirilen kaymakamlar toplantısında etraflıca değerlendirildiği belirtildi.

İl genelinde insan hareketliliğinin ve yoğunluğunun bulunduğu cadde, sokak ve sahil kesimlerinde maske takma zorunluluğunun getirilmesinin kararlaştırıldığı vurgulanan açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile 16 Mayıs cumartesi gününden itibaren Altınordu’da yaya trafiğinin yoğun olduğu Süleyman Felek, İsmetpaşa, Zübeyde Hanım caddeleri ile Soya-Rıhtım arasındaki sahil bandında maske takma zorunluluğunun getirildiği kaydedildi.

KORONA ÇATALPINAR’A UĞRAMADI

Ordu’nun 19 ilçesinden birisi olan Çatalpınar ilçesinde şu ana kadar hiç pozitif vakaya rastlanmadığı belirtildi. Yetkililerden alınan bilgilere göre ilçede yapılan yüzlerce test sonucu negatif çıktı. Vatandaşlar, bunun kendileri için sevindirici bir haber olsa da yine de tedbiri elden bırakmadıklarını söyledi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>