BAKAN’IN BOĞAZINA YAPIŞIP, ‘LAN YAVŞAK’ DEDİ

Odatv MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un bir görüntüsünü yayınladı. Ordu’da Gürgentepe Devlet Hastanesi ile ilgili konuşan MHP’li Enginyurt, ismini vermeden bahsettiği bir Sağlık Bakanı ile ilgili olarak, “yavşak” ifadesini kullandı. Söz konusu videoda; arkadaşlarının kendisine Gürgentepe Devlet Hastanesi’nin Sağlık Bakanı aracılığıyla kapatıldığını aktardığını söyleyen Enginyurt, ismini vermediği bir Sağlık Bakanı’nın boğazından tuttuğunu ifade ederek, “‘Lan’ dedim ‘yavşak, hastane mi yaptın da kapatıyon’ dedim. ‘Sana on dakika süre veriyorum’” dediğini belirtti.

GÖRÜNTÜDEKİ İFADELER

Enginyurt yayınlanan görüntüde şunları ifade ediyor: “Devlet hastanesini burada kapatmak istediler. Yazı yazmışlar, ‘kapandı’ diye. Beni aradı arkadaşlar, ‘Başkanım bizim hastane kapandı’. Sağlık Bakanı da tam o an karşımda. Dedim ki, ‘Sağlık Bakanı bizim Gürgentepe Devlet Hastanesini kapatmışsın’. ‘Evet’ dedi böyle çok ukala bir şekilde. ‘Küçük yerlerde hastaneleri kapatıyorum’. Bunun boğazından tuttum, ‘lan’ dedim ‘yavşak, hastane mi yaptın da kapatıyon’ dedim. ‘Sana on dakika süre veriyorum’ dedim.”

AÇIKLAMA YAPTI

Odatv’nin haberinin ardından Cemal Enginyurt, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Enginyurt, olayın AKP döneminde değil, 57. hükümet döneminde gerçekleştiğini iddia etti. Enginyurt’un bahsettiği 57. dönemin Sağlık Bakanı ise Osman Durmuş idi.

Enginyurt, söz konusu paylaşımında, ” Oda tv, 2000 yılında Ordu Gürgentepe Hastahanesini kapatan bir bürokratla tartışmamı, sanki bu dönemde olmuş gibi haber yapmış. Olay 2000 yılında olmuştur. Gürgentepe Devlet Hastanesi bu dönem de yeni açılmıştır. Olay Ak Parti döneminde değil, 57. Hükümet dönemin de gerçekleşmiştir.” ifadelerini kullandı. Ordu’da Gürgentepe Devlet Hastanesi 1998 yılında açıldı.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>