EŞİ CEZAEVİNDE VE ASKERDE OLANA MAAŞ

ORDU’nun İkizce ilçe Kaymakamı Ali Doğan, eşi askerde yada cezaevinde olan ailelere maddi destek sağlayarak yardım ediyor.

 

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma derneği tarafından her ay eşi askerde olan dar gelirli bir kadına aylık 100 TL, ayrıca bakmakla yükümlü oldukları herbir çocuk için 25’er TL nakdi yardım yapılıyor.

 

Kaymakam Doğan, “Benim kanaatimce eşi askerde olan dar gelirli kadınlarımız da toplumun dezavantajlı grupları arasında yer almaktadır. Bu konuda sık sık yardım taleplerini içeren dilekçeler alıyoruz. Bu bizde gereksiz bir kırtasiyeciliğe yol açıyor. Artık bu işi sistematize etmemiz gerektiğine karar verdik. Bundan böyle eşi askerde olan dar gelirli bir kadınımız bize sürekli dilekçe yazmak zorunda kalmayacak. Eşi askerde olan kadının hesabına nakdi yardım her ay düzenli olarak yatırılacak. Bizim verdiğimiz yardım elbette bir ailenin tüm ihtiyacını karşılamaz ama bir nebze de olsa hayatını idame ettirmesine yardımcı olacaktır.” dedi.

 

Alınan karar kapsamında eşi askerde olan dar gelirli bir kadına 100 TL, onların da bakmakla yükümlü, oldukları herbir çocuk için 25’er TL verileceğini söyleyenDoğan, “Mesela 3 çocuklu bir aileye kadın için aylık 100 TL, çocuklar için de 75 TL olmak üzere aylık toplam 175 TL verilecek.”diye konuştu.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>