BODUR YENİDEN ORDUSPOR BAŞKANI

Yeni Orduspor, TESK Otel’de saat 13:00’te başlayan Olağan Üstü Genel Kurul’da yeni başkanını, genel kurul üyelerini, isim ve logosunu seçti. Seçime tek aday olarak katılan

İş İnsanı Şükrü Bodur ve listesi, açık yapılan oylama sonucunda tüm üyelerin oyunu alarak yeni başkan seçildi.

Ayrıca yeni yapılanmada logo üzerinde çalışılırken kulüp ismi ‘52 Orduspor FK’ olarak değiştirildi.

 

“Eski Orduspor kalplerimize gömmek durumundayız”

Oylamanın ardından başkan seçilen Şükrü Bodur, yaptığı konuşmada, “Uzun bir zamandır sizlerle birlikte olamadık. 10 sene sonunda tekrar bir araya gelmek mecburiyetinde kaldık. Kulübümüz hiç arzu etmediğimiz yerlere geldi. Son zamanlarda tek Orduspor diyenler gibi ben de çok üzülmüştüm. Mümkün olsa da Ordusporumuzu tekrar ayağa kaldırabilsek. Bunu en çok isteyenlerden birinin benim olacağına sizlerin de inandığı kanaatindeyim ama çok büyük bir borcun kapatılması mümkün değildir. Bu yara hepimizin yüreğinde yaşadığımız müddetçe bizlere acı verecektir. Artık eski Ordusporumuzu kalplerimize gömmek durumundayız. Şehrimizin profesyonel liglerinde olan Yeni Orduspor’u mevcuttur. Buna sahip çıkılması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

 

“Birlik ve beraberliğe ihtiyaç var”

Konuşmasının devamında birlik ve beraberliğe çok ihtiyaç olduğunu kaydeden Bodur, “Bu takımımız 3’üncü Lig’de 1’inci Grupta ve 15’inci sırada 18 puanla düşme hattı üzerindedir. Bu takıma sahip çıkmazsak büyük bir ihtimalle düşecek ve amatör olarak devam edecektir. Karadeniz liglerinin ilçelerinin bile takımları varken, bir futbol sevdalısı Ordumuzun liglerde bulunmaması buradaki bu topluluğun ve Ordu dışındaki Ordulular’a üzüntü vereceği kesindir. Burada birliğe ve beraberliğe çok ihtiyaç vardır” diye konuştu.

 

“Bu takıma hep beraber sahip çıkalım”

Sahip çıkılırsa iyi şeylerin olacağına inandığını söyleyen Bodur, “Bütün Ordulu hemşerilerimiz ve tüm siyasi partilerimiz, milletvekillerimiz, valimiz, büyükşehir belediye başkanımız, ilçe belediye başkanlarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla, taraftar gruplarımızla, amatör kulüplerimizle bu takıma sahip çıkarsak çok şeyleri başaracağımıza inanıyorum” dedi.

 

“Görevden kaçamazdım”

Genel kurulun kendisine görev vermesi halinde görevden kaçamayacağını söyleyen Bodur, “Uzun çalışmalar sonucunda şahsıma yapılan büyük baskılar sonucunda benim de genel kurul tarafından verilecek olan görevden kaçamayacağım anlaşılmıştır. Başkanlığı 10 yıl önce bırakıp, bu yaşa gelmiş bir insan olarak uygun görürseniz başkanlığa adaylığımı koyuyor ve yönetimde beraber çalışalım diyorum. Ordusporumuzu eski günlerine döndürmeye çalışacağız. Zor bir görev üstleniyoruz. Bunun bilincindeyiz. Düşme hattından bir an evvel yukarılara çıkıp, gidebildiği yere kadar gitmek istiyoruz” diye sözlerini sürdürdü.

 

“Canla, başla çalışacağız”

Son olarak canla başla çalışacaklarını dile getiren Bodur, “Tekrar söylemek istiyorum. Birliğimize, beraberliğimize büyük ihtiyaç vardır. Ordu olarak vefa ve fedakarlığımızı göstermemiz lazımdır. Yönetim olarak canla, başla çalışacağımız bilinmesini rica eder; Allah utandırmasın, yar ve yardımcımız olsun” diye sözlerini bitirdi. Orduolay.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>