AK PARTİ’Lİ ESKİ VEKİL ÇARK ETTİ

AK Parti Eski Milletvekili Ayhan Yılmaz’ın ‘Fatsa Belediye Başkanlığına adayım’ sözlerinin ardından kamuoyunda büyük baskı oluşması nedeni ile geri adım atmak zorunda kaldı.

Geçtiğimiz günlerde Eski vekil Ayhan Yılmaz, Fatsa Belediye Başkanlığı adaylığı konusunda yaptığı açıklamada “Biz görev adamıyız. Genel merkez bir görev vermişse oraya koşarız’ şeklindeki sözlerinin ardından yaptığı “açıklamam kamuoyunca yanlış değerlendirilmiş.” dedi.

Gelen tepkiler üzerine “Açıklamam kamuoyunca yanlış değerlendirilmiş. Fatsa’nın başarılı ve çalışkan bir belediye başkanı var. Her zaman Başkan Anlayan’ın yanındayız.”

Yılmaz, özellikle basında çıkan kendi açıklamasıyla ilgili bir yanlış anlaşılmayı gidermek istediğini belirterek, “Birçok arkadaşım telefon açtı. Fatsa Belediye Başkanlığına aday oluyormuşsun dediler. Anlaşılan o ki açıklamamla ilgili yapılan haberin başlığını okumuşlar ancak devamını okumamışlar. Bir kez daha söylüyorum, ben siyaset adamıyım. Partim bana nerede görev verirse orada olurum. Ancak orası Fatsa Belediyesi değil. Çünkü Fatsa’nın çok başarılı ve çalışkan Belediye Başkanı var. Hüseyin Anlayan kardeşimin, arkadaşımın iki dönemdir yaptığı hizmetler göz ardı edilemez. Kendisini takdir ve tebrik ediyorum. Fatsa Hüseyin Anlayan ile emin ellerdedir. Partimizin de benim de gözümüz arkada değildir. Ona güveniyor ve inanıyoruz. Biz ancak yardım istediği sürece ona yardımcı oluruz. O nedenle benim Fatsa Belediye Başkanlığı Adaylığı gibi bir düşüncem yoktur. Kamuoyunun bunu böyle bilmesini rica ediyorum. Daha önceki açıklamamda da bunun dışında bir şey söylemedim. Benim, genel merkezimiz hangi görevi layık görürse koşarız dediğim açıklamam ne yazık ki yanlış anlaşılmış, kamuoyunda böyle bir algı oluşmuş” dedi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>