İMAR DEĞİŞİKLİĞİNE RET !

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim Ayı Olağan Toplantı’sını gerçekleştirdi. Meclisin en önemli maddeleri arasında Bahçelievler, Durugöl, Karapınar ve Akyazı Mahallesi’ndeki Özel Proje Alanları’nda yapılan imar değişikliğinin durdurulmasına karşı yapılan itirazların görüşülmesi yer aldı. Yapılan itirazlara ilişkin hazırlanan komisyon raporunda taleplerin çevre yapılaşma kararlarına aykırılık teşkil ettiği, alınan Meclis kararının kamu yararı amacı taşıdığı nedeniyle itirazların reddedilmesinin uygun görüldüğü bildirildi.

‘MECLİS KARARI KAMU YARARI AMACI TAŞIYOR’

Komisyon raporunda şu ifadelere yer verildi: “Şehirlerimizin kimliğini canlandıran, sosyal dokuyu dikkate alan, yatay mimariyi esas alarak mahalle kavramım öne çıkaran bir şehircilik anlayışının ve ‘İnsan Odaklı ve Yatay Mimarisi Esas Alan Planlama’ anlayışının uygulanmasının hedeflendiği, gerekçelerine ve çevre yapılaşma kararlarına aykırılık teşkil ettiği, alınan Meclis kararının kamu yararı amacı taşıdığı anlaşıldığından, söz konusu itiraz dilekçelerinin komisyonumuzca reddi uygun görülmüştür.”

BU KEZ OY BİRLİĞİ SAĞLANDI

Yapılan konuşmaların ardından oylamaya geçildi. Belde Evler projesinin durdurulmasına karşı yapılan itirazların reddedilmesine ret oyu veren CHP’li meclis üyeleri, bu kez Bahçelievler, Durugöl, Karapınar ve Akyazı Mahallesi’ndeki Özel Proje Alanları’nda yapılan imar değişikliği kararlarına karşı yapılan itirazlara ret oyu vererek, dikey yapılaşmaya karşı olduklarını ifade ettiler. Yapılan itirazlar, AK Parti, CHP, MHP, Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partili meclis üyelerinin oy birliği ile reddedildi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>