ENGİNYURT: FERRERO ÜRETİCİNİN DÜŞMANIDIR

Ordu ve Fatsa ticaret Borsalarına kayyum atanmasını isteyen MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, “Serbest piyasada fındık 16 lirayken 15 lira yazanlara lanet olsun. Ordu ve Fatsa Ticaret Borsası, Cumhurbaşkanımıza da ihanet etmiştir. Bunlar birilerine hizmet ediyorlar.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Ordu Ticaret Borsası önünde binlerce fındık üreticisiyle beraber yaptığı basın açıklamasında Pazartesi günü 15 lira fiyat yazan Ordu ve Fatsa Ticaret Borsası başkanları ile Ferrero firmasını hedefine aldı.

Üreticinin hakkını yiyen zihniyete haddini bildirmek için burada olduklarını söyleyen Enginyurt, “Ziver Kahraman’a Ali Feyzi’ye soruyorum. Adamsanız çıkın açıklayın 15 liraya hangi tüccar fındık aldı. Serbest piyasada fındık 16 lirayken 15 lira yazanlara lanet olsun. Ordu Ve Fatsa Ticaret Borsası Cumhurbaşkanımıza da ihanet etmiştir. Bunlar birilerine hizmet ediyorlar. Ziver Kahraman Ordu Ticaret Borsası Başkanı, Ali Fevzi bir Fatsa Ticaret Odası Başkanı, siz bu 15 lirayı nasıl yazdınız açıklayın. Biz ne fındık tüccarları düşmanıyız ihracatçıların düşmanıyız ama biz bu Milletin hakkını yedirmemeye yemin ettik, yedirmeyeceğiz Allah’ın izniyle. Fatsa Ticaret Borsası Başkanı, Ordu Ticaret Borsası Başkanına bir soru sormak istiyorum, Pazartesi günü 15 lira bu tabelaya yazarken Çarşamba Ticaret Borsası 16 lira 75 kuruş yazdı. Oda borsa sende varsa sen hiç utanmadınız mı?

AYAĞINIZI DENK ALIN

Her sene 1 Eylül’de fiyat yazarken, neden bu sene erken fiyat yazdıklarını soran Cemal Enginyurt, “Şimdi utanmadan sağı solu arıyorlar arayı bulmaya çalışıyorlar ve birde ve birde utanmadan devletin güvenlik kuvvetlerine ve diyorlar ki efendim borsaya saldıracaklar güvenlik tedbir alın. Ziver, sen bize haydut mu sandın? Haydut arıyorsan aynaya bak. Biz buraya demokratik tepkimizi göstermeye, hakkımızı savunmaya emeğinizin karşılığını almaya geldik. Utanmaz adam geçen sene tabelanın başına bir çuval geçirdin. Borsa her sene 1 Eylül’de fiyatı açıklarken, bu sene 21 Ağustos’ta bu tabelaya niye 15 lira yazdın, bu talimatı kim verdi sana? Biz burada Sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği fiyata sahip çıkmak milletimizin hakkını korumak için buradayız. Ordu Ticaret Borsasına, Fatsa Ticaret Borsasına diyoruz ki ayağınızı denk alın. Paranız olabilir, servetiniz çok olabilir. Ama bu milletin de Allah’ı var ve kimseden korkmaz.

Ordu ve Fatsa Ticaret Borsa Başkanları’nın üreticiye ve Ordu’ya ihanet ettiklerini savunan Enginyurt, “Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sanayi ve Ticaret beklenmesi istemiyorum Diyarbakır Van ve Mardin Belediyelerde kayyum atayıp, bölücüleri gereken dersi verdiniz. Ziver Kahraman da Ali Feyzi de millete ihanet etmiştir, Ordu, Fatsa borsalarına da Kayyum atansın. Birileri diyor ki Cemal Enginyurt ve arkadaşlar yapıyor. Ben de diyorum ki CHP milletvekilleri Ak Parti Milletvekilleri gelin şov yapın millet sizi de dinlesin, sizi de alkışlasın.

SENİ SOKAKTA GEZDİRİRSEK NAMERDİZ

Ziver Kahraman’ı çok ağır sözlerle eleştiren Milletvekili Enginyurt, “Ordu ve Fatsa Ticaret Borsası Bu uyarımızı dikkate alsınlar. Bu tabelaya adam gibi yapsınlar Sayın Cumhurbaşkanımızın sözünü yerine düşürmesinler, üreticinin hakkını yemesinler. Ziver Kahraman sen bizi tanırsın. Seni sokakta gezdirirsek namerdiz. Bundan sonra ayağını denk al. İçki içtiğin meyhanede karşına çıkacağız. Bu yaptığın yanlışın ve ihanet yüzünden senin millet olarak suratına tüküreceğiz. Buraya katılan destek veren binlerce kardeşime çok teşekkür ediyorum.”

TRABZON’DA FERRERO’NUN ÖNÜNDE 10 BİNLERİ YIĞARIZ

Son olarak Ferrero’ya sert sözler sarf eden Enginyurt, “Baronlar, ağababaları, fındık simsarları İtalya’nın Ferrero denen kan emicisi Biz burada oldukça fındığı yedirmeyeceğiz. Ya adam gibi bu Milletin hakkını bu millete hizmet edersiniz Ferrari firmasını uyarıyorum. Ferrero fındığımızla oynama en kısa zamanda Trabzon’da Ferrero’nun önünde 10 binlerce insan buluşmaya yemin eder, Ferrero’yu sana dar ederiz. İnşallah TMO bugün itibariyle fındığınızı almaya başlamıştır. 54 randıman fındığı 18 liradan, 51 randıman fındığı 17 liradan almıştır. Fındığı ihtiyacınız kadar indirin. Bunlar iki ay sonra sizden yalvara yalvara fındık alacaktır.”

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>