ŞEHİR HASTANESİ YERİNE TIP FAKÜLTESİ

Ordu Üniversitesi (ODÜ) Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, gönlünün şehir hastanesinden yana olmadığını belirterek, Ordu’ya Tıp Fakültesi Hastanesi’nin kurulmasını istediklerini açıkladı.

AYRILMAK İÇİN BAŞVURUYORLAR

Prof. Dr. Ali Akdoğan, son dönemde Tıp Fakültesi’nde görev yapan 15 öğretim görevlisinin Ordu’dan ayrıldığını açıkladı. İki öğretim görevlisinin de ayrılmak için müracaat ettiğini belirten Akdoğan, “İki kalp cerrahı önceki gün yanıma geldi. ‘Hocam ben Malatya’ya gideceğim. Evimi götürdüm bana onay ver’ dedi. Bir diğeri doçent, ‘ben Giresun’a geçebilir miyim’ diye sordu. Bütün kalbimle söylüyorum; inanın kendime ev lazım ama önce sana arayalım. Ne olur gitme dedim. İnanın dil döktüm” diye konuştu.

TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ’NDEN YANAYIM

Şehir Hastanesi yerine Tıp Fakültesi Hastanesi yapılmasından yana olduğunu belirten Akdoğan, “Ordu’nun en büyük sorunu sağlık. Derdimiz Ordu’nun sağlık problemini çözmek, Ordu’ya tam teşekküllü bir hastane kazandırmak, hocaların gelmek için can attığı bir fakülte, hastane konforunu sağlamaktır. Ama Tıp Fakültesi Hastanesi olur, ama Eğitim Araştırma Hastanesi olur, ama şehir hastanesi olur, ama şu olur ama bu olur. Gönlüm Tıp Fakültesi Hastanesi’nden yana. Bu konuda milletimizin dediğini yapacağız” dedi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>