ÖDEMELER 15 GÜN İÇİNDE YAPILACAK

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Ahmet Güldal, Kurban Bayramı sonrasındaki hafta alımlara başlayacaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, TMO’nun devreye sokularak Giresun kalite kabuklu fındık için alım fiyatının kilogram başına 17 lira, levant kalite kabuklu fındık alım fiyatının ise 16,5 lira olduğu açıklanmıştı.

Güldal, TMO olarak gereken hazırlıkları yaptıklarını ve Kurban Bayramı’ndan sonraki hafta alım noktalarını harekete geçirerek, fındık üreticisinin bu seneki ürünlerini almaya başlayacaklarını söyledi.

Bu yıl fındık rekoltesinin geçen yıla göre çok iyi olduğunu aktaran Güldal, ürün ödemelerinin ise 15 gün içinde yapılacağını belirtti.

ORDU FINDIK’TA LİDER

Fındık üretilen bölgelerdeki 21 ticaret borsasında, 1 Ağustos 2018-30 Haziran 2019 döneminde gerçekleştirilen fındık satış işlemlerinde 320 bin 675 ton fındık işlem gördü.

En fazla işlem 87 bin 104 tonla Ordu’da yapılırken, Ordu’yu 81 bin 610 tonla Sakarya ve 32 bin 512 tonla Giresun ticaret borsaları izledi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>