DURUGÖL BETON’A GÖMÜLMEYECEK

Ordu Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Enver Yılmaz döneminde Özel Proje Alanı adı altında çok katlı yapılaşmaya açılan 72 dönümlük spor ve rekreasyon alanında uygulanacak olan proje, Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi’nde alınan kararla durduruldu. Söz konusu alanın yeşil alan kalmasını isteyen mahalle sakinleri, yaklaşık 2 yıllık mücadeleleri sonunda Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’in meclise sunduğu önergesiyle zafere ulaştı. İçerisinde doğal göl de bulunan alanda yapılması planlanan projenin durdurulması, mahalle halkı tarafından sevinçle karşılandı.

Durugöl Mahallesi Muhtarı Haluk Aslan, tüm partilerin ortak kararıyla alınan durdurma kararını değerlendirdi. Başkan Güler’e teşekkür eden Haluk Aslan, “Bizler buranın yeşil alan olarak kalması için yoğun bir mücadele vermiştik. Mahallemize yapılan yeni stat inşaatı zaten bir beton yığınını andırırken, bir de çok katlı konut inşaatı yapılması mahallemizde katliam yaratacaktı. Umudumuzu tam yitirmişken sayın başkanımız bizlere büyük bir sevinç yaşattı. 72 dönümlük alanda yapılması planlanan projeyi durdurma kararı aldı. Kendisine mahalle sakinlerimiz adına teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>