GÜLER, YENİ ORDUSPOR’UN MUSLUKLARINI KAPATTI

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı M.Hilmi Güler, Yeni Orduspor’da görevli belediye personelini geri çekti.

Güler, Yeni Orduspor Altyapısında görevli ancak kadrosu Büyükşehir Belediyesinde olan personeli geri çekerek büyükşehir bünyesinde zabıta, itfaiye gibi birimlerde çalıştırma kararı verdi.

Bu kararın ardından ise Yeni Orduspor yönetimi, Altyapı birimini kapatarak Güler’e tepki gösterdi.

Güler bu durumu, “Rant kapılarını kapatmayı başladığımız bu kesimlerin izlediği yol tüm açıklığı ile oldukça ilkel amatör ve tasvip etmediğimiz bir yoldur.” şeklinde açıklama yaparak anlattı.

Ordu Büyükşehir Belediyesinden para desteği alamayacağını anlayan Yeni Orduspor, önce olağanüstü kongre kararı alarak Teknik Direktör Cüneyt Tiryaki ve Sportif Direktör Cevat Macit ile yollarını karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdı.

Ardından ise Başkan Güler’i hedef alan bir açıklama yaptı. Yeni Orduspor tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Öncelikle şu bilinmelidir ki Yeni Orduspor Kulübü, tüm alt yapı branşı olmak üzere, alt yapı takımlarında da başarılı olan, Ordu merkezde faaliyet gösteren tek profesyonel futbol kulübüdür. Kulüp bu faaliyetlerini tek başına Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle sürdüren bir kulüp değildir. Kulübün giderlerinin yaklaşık %50’si yönetim kurulu üyelerinin destek ve gayretleri ile %30’u TFF den gelen destek ödemeleri ile %20’si ise Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle karşılanmaktadır. Büyükşehir Belediyesi geçmiş dönemde bu desteğini sponsorluk ücreti ve personel gideri olarak yapmakta iken Sn. (Sayın) M. Hilmi Güler döneminde şu an itibariyle maddi manevi hiçbir destek almamıştır. Hatta taraflarca yazılı bir sözleşmeye bağlanmış, vadesi geçmiş ve geçen döneme ait olan ve yine şahitler huzurunda büyükşehir belediye başkanı Sn. Hilmi Güler’in de söz verdiği ve kabul ettiği sponsorluk ücretinin bir kısmı da kulübümüze hala ödenmemiştir. Bu sebeplerle Yeni Orduspor kulübü bir takım çevrelerin kasıtlı söylemlerinin aksine sadece Belediyeye bağlı olarak yaşamını sürdürmemektedir.”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı M. Hilmi Güler, Yeni Orduspor Kulübü’nün yaptığı üç sayfalık açıklamaya iki cümleyle cevap verdi. Güler, “Yazılanların hepsi gerçek dışıdır. Ciddiye almıyorum” dedi.

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>