160 MİLYON BORÇ BIRAKMIŞLAR

Ordu Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Ethem Kibar, kendisinde önceki Belediye başkanı’nı eleştirdi.

İlçede görev yapan yazılı ve görsel medya temsilcileri ile bir araya gelen Başkan İbrahim Ethem Kibar, bir önceki belediye başkanı tarafından kendilerine açıklanan borcun gerçeği yansıtmadığını söyledi. Fatsa’da Başkan Kibar’dan önceki belediye Başkanı da Hüseyin Anlayan’dı.

Başkan Kibar, “Seçim ziyaretleri esnasında belediyeyi ziyaret etmiştik. Bizlere belediyenin toplam borcunun 60 milyon civarında olduğu ve bununla ilgili basın açıklaması yapacaklarını bizzat başkan kendi ağzından söylemişti. Ayrıca Ordu’nun en düşük borcuna sahip bir belediye devir alacağımızı kendisi ifade etmişti. Yalnız bununla ilgili basın açıklaması yapılmadığı gibi açıkladıkların borcun gerçekle yakından uzaktan ilişkisi yoktur” dedi.

Yazılı belgelere dayanarak konuştuğuna dikkat çeken Kibar, “Biz göreve geldiğimizde Fatsa Belediyesini 160 milyon TL borç ile devraldık. Bu rakamın boyutunu önümüze çıkaracak olduğu engelleri ve bu engelleri nasıl aşacağımızı önümüz ki 6 ay içinde göreceğiz. O zaman bu borç çok mu, az mı o zaman değerlendireceğiz. Ayrıca göreve geldiğimizde kasada bize bırakılan para 25 bin lira” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>