ODÜ’DE ŞENLİK ZAMANI

Ordu Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından geleneksel olarak her yıl düzenlenen Bahar Şenlikleri büyük bir coşkuyla başladı.

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nın ev sahipliği yaptığı Ordu Üniversitesi 6. Bahar Şenlikleri’ne Rektör ve Rektör Yardımcılarının yanı sıra İl Özel İdare Genel Sekreteri Selami Aydın, ODÜ’lü akademisyenler, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Yetkilileri, öğrenciler ve Ordulular yoğun ilgi gösterdi.

Bahar Şenlikleri’nin ilk etkinliği ODÜ Folklör Ekibi’nin halk oyunları gösterisi oldu, daha sonra stantların açılışı, tanıtımları ve Kızılay Kulübü’nün Kan Bağışı Kampanyası ile devam etti.

Cumhuriyet Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen 6. Bahar Şenlikleri’nin açılış konuşmasını Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç gerçekleştirdi.

7. yaşını henüz tamamlayan Ordu Üniversitesi’nin 6. Bahar Şenliği’ni düzenliyor olmanın mutluluğunu dile getirerek sözlerine başlayan Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, açılış dolayısı ile gerçekleştirdiği konuşmasında şu sözlere değindi:

“Genç bir üniversite olarak sürekli vurguladığımız akademik ve fizikî çalışmalarımızın yanı sıra bu tür sosyal ve sportif faaliyetler ile de sizlerle bir arada olmanın coşkusunu yaşıyoruz.

3 gün sürecek bahar şenliklerimiz kapsamında gerçekleştireceğimiz nitelikli etkinlikler ve birbirinden güzel bilim, sanat, kültür ve spor esintilerinin, siz sevgili öğrencilerimize üniversite hayatında ve sonrasında birlik ve beraberlik sağlayacağı kanaatindeyim.

Bizler yönetim olarak, geleceğimizin teminatı olan siz öğrencilerimizin başarılı çalışmalara attığınız imzalar ile mutluluk duyuyoruz. Her zaman olduğu gibi bundan sonra da eğitim-öğretimin yanı sıra sizlerin katılımcı, sosyal, dinamik ve kültürel zenginliğinizi artırıcı çalışmalarınıza destek vermeye devam edeceğiz.

İnanıyorum ki hepiniz buradan sonraki yaşantınızda da tıpkı bu güne kadar olduğu gibi çok önemli platformlarda bizleri temsil edeceksiniz, kariyerlerinizdeki başarılarla bizler gurur duyacağız.

Bu anlamda Bahar Şenlikleri dolayısı ile bizleri böylesi bir coşkuyla bir araya getiren Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığımıza ve bu coşku seline katkıda bulunan tüm çalışma arkadaşlarım ile öğrenci kulüplerimize teşekkürlerimi sunuyorum.”

Ardından 24 Nisan – 14 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen 6. Spor Şenliklerinde ödül alan sporculara ödülleri Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, ODÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Saim Zeki Bostan, Prof. Dr. Ahmet Ali Bayhan ve ODÜ’lü dekanlar tarafından takdim edildi.

Etkinlikler daha sonra 21. yy. Gençlik ve Münazara Kulübü tararından organize edilen Şiir Dinletisi ve yine aynı kulübün düzenlediği canlı müzik performansı ile devam eden eğlencelerde Toplum Gönüllüleri Kulübü öğrencileri dans gösterisi de sundular.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>