BORCUN ARAŞTIRILMASI İSTENDİ

CHP Altınordu Meclis Grup Sözcüsü Sami Torun, Altınordu Belediyesinin geçmiş harcamalarının araştırılması için bir komisyon kurulmasını istediklerini söyledi.
CHP grubu adına bir açıklama yapan grup sözcüsü Sami Torun, “Öncelikle gelirler ve giderler arasındaki toplam fark 2018 yılında ek ödenek alınmasına rağmen 85 milyon civarında. Bu açığın kaynağının ne olduğunun açıklanması gerekir. Toplam borcumuzun ne olduğunu bilmediğimiz gibi faaliyet raporunda hiç bir gider kaleminin açıkça belirtilmiyor. Bu konuda ayrıntılı bir raporun sunulmalı. Şeffaf belediyecilik anlayışı ile hareket edilmeli. Belediye olarak harcamakla yükümlü olunan ve halkın cebinden çıkan paraların nereye harcandığını sorgulama görevinin muhalefet olarak en birincil görevimiz.” dedi.

CHP Altınordu Meclis Grup Sözcüsü Torun, sözlerini şöyle tamamladı: “Özellikle Fen işleri Müdürlüğünün bir yılda 40 milyondan 110 milyona çıkan harcaması ile ilgili ayrıntılı bilgi verilmeli. Sosyal ve kültürel alanlarda yapılan harcamalar 2,5 milyon iken 3 milyon civarındaki temsil ve ağırlama giderleri konusunda bir açıklama da yapılmalı. Sonuç olarak geçmiş dönem harcamalarının araştırılması için bir komisyon kurulması ve bu harcama detaylarının kamuoyu ile paylaşılmalı. Ayrıca bu yıl yapılacak olarak tüm toplantıların yerel basın tarafından canlı yayınlanmalı. Böylece halk bilgilendirilerek bu şekilde şeffaflık sağlanmalı.”

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>