CHP’NİN ADAYI ADIGÜZEL OLDU

CHP Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Adayını Mustafa Adıgüzel olarak açıkladı. CHP ve İyi Parti’nin ortak adayı olarak İdris Naim Şahin ismi kamuoyunda konuşulmasına rağmen CHP’den yükselen tepkiler nedeniyle bu isim aday olarak gösterilemedi.

CHP, bu kez Ordu Eski Belediye Başkanı olan ve şuanda CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’a teklif götürdü. Ancak bu kez Torun, adaylığına sıcak bakmayarak red etti.

CHP aday bulma konusunda sıkıntı yaşayınca adaylık konusunda bu kez mevcut Milletvekili Mustafa Adıgüzel’e teklif götürdü. Adıgüzel teklifi kabul etti.

CHP Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mustafa Adıgüzel, “Biz Ordu’da aday olmak için değil, seçimi kazanmak için girdik. Ordu’yu kazanacağız. Biz aylardır sahada çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunun için aday olmayı beklemedik” diyen Adıgüzel, Ordu’nun 13 bölgesinde de adaylarını açıkladıklarını, 6 bölgeye ilişkin ise görüşmelerin devam ettiğini ifade etti.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>