CUMHURBAŞKANI’NA HERŞEYİ ANLATTI

AK Parti Fatsa Belediye Başkan Adayı’nın İbrahim Ethem Kibar olarak açıklanmasının ardından Fatsa İlçe Başkanı Cenan Kır istifasını açıklamıştı. Kır, istifa nedenini açıkladı.

Fatsa’da bir çok isim aday adaylığı için başvuruda bulunmuş ancak Fatsa’da da adaylık için başvuruda bulunmayan bir isim aday yapılmıştı.

Fatsa’da AK Parti’nin adayının İbrahim Ethem Kibar olarak açıklanması nedeniyle Kır bir açıklama yaparak, “Milletvekili dayatması ile adayı kabul etmiyoruz.”dedi.

Kır açıklamasında şunları söyledi; “31 Mart 2019 Yerel Seçimleri için Belediye Başkan Adayı belirleme sürecinde, partimizle ilgisi olmayan ve partimizden aday adayı olmayan, kutlu davamızda yolu hiçbir zaman kesişmemiş birinin, seçildiği günden bu tarafa ilçemize ve ilimize gelmeyen, halkın sorunlarıyla ilgilenmeyen, milletimize ve ilçemize hizmet yolunda teşkilatımızın hiçbir istek ve taleplerini dikkate almayan, dava bilinci gelişmemiş bir milletvekilinin Fatsa için değil, kendi siyasi ikbali için aday dayatması neticesinde Fatsa İlçemize aday gösterilmiş olması bizi, teşkilatımızı, partililerimizi ve gönüldaşlarımızı üzmüştür.

Belediye başkan aday listesi 19.01.2019 Cumartesi akşamı açıklandıktan sonra oluşan tepkiler üzerine bazı ilçe adaylarında değişiklik olmuştur. Aynı şekilde Fatsa adayında oluşan tepkilerden dolayı teşkilat üyeleri , aday adayları ve partililerimizle birlikte Ordu Ak Parti İl Başkanlığımıza giderek İl başkanımız, Büyükşehir Belediye Başkan adayımız ve bölge vekilimize aday belirleme sürecinin siyasi etik ve partiye yakışan bir usulde yürümediğini , bunun teşkilatımızda ve seçmende olumsuz karşılandığını, aday adaylarının ve temayüle katılan parti teşkilatlarımızın hiçe sayılmasının olumsuz etkilerinin olacağını tekraren ilettik.

Sayın Cumhurbaşkanımızın ilimize teşrif ettiği 20.01.2019 Pazar günü, yaşanan süreci ve bu olumsuz gelişmeleri kendilerine arz ettim. Her daim davamızın bir neferi olarak birlikte yol yürüyeceğimizi ancak bu şekliyle hiçe sayılan bir İlçe Başkanlığı görevini yürütemeyeceğimi kendilerine ilettim. Bütün bu gelişmelere bağlı olarak, 31 Mart seçimlerine giderken, kuruluşundan beri yol yürümekten onur duyduğum, farklı kademelerde hizmet ettiğim davam ve sevdam olan Ak Partimizden DEĞİL, çift başlılığı önlemek ve sürece katkı sağlamak için Fatsa İlçe Başkanlığı görevimden istifa etmiş bulunmaktayım” dedi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>