AK PARTİ VE MHP’DEN İSTİFA

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Ordu’nun AK Parti ve Cumhur İttifakı adaylarını açıklamasının ardından, MHP’den ve AK Parti’den bir istifa haberi geldi.

Çaybaşı Belediye Başkanı İsmet Yanık, AK Parti’den istifa ederek bağımsız adaylığını açıkladı. Yanık, ““17 yıldır bizler bu millete hizmet ettik. Bugün bizleri aday göstermeyenler bizlere değil bu millete haksızlık yapmıştır. Bizler hiçbir mahalle ayrımı yapmadan 17 yıldır halkımıza hizmet vermeye çalıştık. İlküvezi ve Çaybaşı’yı hep bütün olarak gördük göreceğiz. Sizler bitti demeden bu hizmet aşkımız hiç bitmeyecek . İleriki günlerde sizlerin desteğiyle yolumuza kaldığımız yerden devam edeceğiz inşallah.” dedi.

MHP’Lİ ADAYDA İSTİFA ETTİ

MHP tarafından, Ulubey Belediye Başkanı olarak açıklanan Alparslan Çalışkan, Cumhur İttifakı’nın İsa Türkcan’ı aday göstermesi nedeniyle partisinden istifa ettiğini, seçimlere bağımsız olarak gireceğini söyledi. Çalışkan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Ulubey Belediyesi Başkan adaylığım ile ilgili gerekli açıklamayı zamanı gelince yapacağımı söylemiştim. Siyasi nezaket gereği Cumhurbaşkanımızın resmî açıklama yapmasını bekledim. Şu an itibariyle Milliyetçi Hareket Partisi üyeliğinden istifa ederek Ulubey Belediyesi Bağımsız Belediye Başkan adaylığımı açıklıyorum.”

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>