CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: TRENDEN İNEN BİR DAHA BİNEMEZ

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ordu’da aday tanıtım toplantısı öncesi yaptığı konuşmada, ‘Trenden inen bir daha binemez.”dedi.

 

İstifa eden Büyükşehir Belediye Eski Başkanı Enver Yılmaz’ı ve Eski Bakan İdris Naim Şahin’i konuşmasının bir bölümünde kasteden  Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yola çıktık Milletvekili oldular, Belediye başkanı oldular, Bakan oldular ama trenden indiler. Trenden inenler de bu trene bir daha binemediler ve binemeyecekler.”

 

Ordu’ya müdahale etmek zorunda kaldıklarını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Vatandaşlarımızın bildikleri var, bilmedikleri var. Bizim bildiklerimiz var, sizin bilmedikleriniz var. Her şeyi tabii kalkıp seslendirerek konuşamayız. Eğer Ordu’da birşeyler olduysa bazı şeylere müdahale edildiyse herhalde bunun sebeplerini de anlıyor olmalısınız. Buralara onun için bu şekilde geldik. Bu seçimde Ordu’da adeta yeniden bir dirilişi ortaya koymak istiyoruz. Bu yeniden diriliş ile Ordu’yu yeniden farklı yerlere taşımak istiyoruz. Birçok şeyler oldu.”

 

AK PARTİ’DE HESABİLERE YER YOK

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hasbi olanlarla yola devam edeceklerini ifade ederek, “Bakınız siyasetin bir hasbiliği vardır bir de hesabiliği vardır. Hasbilik işte ideal olanıdır. Hesabilik menfaatperverlerin olduğu yerdir. Ne çektiysek hesabi olanlardan çektik. Onlar hep gölgelediler hep lekelediler. Ve onlarla da yol yürüyemedik. Onlar hak ve dava arkadaşı olmadılar. Yolda bıraktılar. Bunları siz gayet iyi biliyorsunuz kimler olacağını biliyorsunuz. Yola çıktık Milletvekili oldular, Belediye başkanı oldular, Bakan oldular ama trenden indiler. Trenden inenler de bu trene bir daha binemediler ve binemeyecekler. Onun için zaman zaman ‘Benim istediğim niye yok, benim istediğimi yapmıyorsunuz’ ne olur bu tür şeyler yapmayalım. Davayı iktidara taşıyalım, nefsimizi değil. Nefsimizi iktidara taşırsak yaya kalırız.”

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>