MAHKEME KARARINA REST

Türkiye Ziraat Odaları Birliği tarafından önce kapatılan ve yeniden kurulan Ordu Ziraat Odası’nın kapatılma kararının mahkeme tarafından iptal edilmesinin ardından konuşan Uğur Cörüt, mahkemenin kararının kendilerini bağlamadığını iddia etti.

Ordu Ziraat Odası’ndaki tartışmalar devam ediyor. Necat Avcı’nın başkanlıktan alınmasının ardından Türkiye Ziraat Odaları Birliği tarafından önce kapatılan daha sonra tekrar kurulan Ordu Ziraat Odası’nda tartışma devam ediyor. Türkiye Ziraat Odaları Birliği, 7 Ocak’ta Necat Avcı’yı görevden alıp Ordu Ziraat Odasını kapatıp Perşembe Ziraat Odası’na bağlamıştı.

Daha sonra ise Türkiye Ziraat Odaları Birliği tarafından Ordu Ziraat Odası tekrar kurulmuş ve yeni delegeler atanmıştı. Atanan delegeler tarafından yapılan seçimle Uğur Cörüt’te başkanlığa getirilmişti. Gelişen bu durum üzerine Ordu Ziraat Odası eski Başkanı Necat Avcı, Ordu Ziraat Odası’nın kapatılma kararının iptali istemiyle Ankara 8. İdare Mahkemesi’nde dava açtı.

Mahkeme Avcı’nın başvurusunu kabul ederek Türkiye Ziraat Odaları Birliği’nin Ordu Ziraat Odası’nın kapatılma kararının yürütmesinin durdurulmasına karar verdi. Mahkemenin vermiş karar sonrasında Türkiye Ziraat Odaları Birliği, toplanarak kapatılan Ordu Ziraat Odası’na kayyum atamış ve bu kararı Ordu Valiliği’ne bir yazıyla bildirmişti.

Bunun üzerine bir açıklama yapan Uğur Cörüt, kararın eski ziraat odasıyla ilgili olduğunu, kendilerinin yeni bir oda kurduğunu dolayısıyla kararın kendilerini bağlamadığını iddia ediyor. Görünen o ki, Ordu Ziraat Odası’ndaki tartışma daha uzun süre devam edeceği şeklinde.orducu.com

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>