İSTİHDAM ÖNEMLİ

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı Aday Adayı Mustafa Hamarat, Organize Sanayi bölgeleri ile yatırımı ve üretimi arttırmayı hedeflediklerini söyledi.

 

Altınordu ve Fatsa’da ki Organize Sanayi bölgelerinin genişletilmesi ve Ünye’ye Organize Sanayi bölgesi’nin kurulması gerektiğini anlatan Hamarat, “Bununla ilgili projelerimiz hazır. Ordu’ya 3 yeni Organize Sanayi daha planlıyoruz. Öncelikle bunun için Ordu’da güven adası oluşturan bir belediyecilik yapacağız. Yatırımcıya yol gösteren, sorunlarını çözmek için gayret içinde olan kardeş bir belediyecilik hedefliyoruz. Yatırımcı gönül rahatlığı ile gelip yatırım yapabilecek. Öncelikli olarak her sektörün önünü açarak işleri kolaylaştıran bir belediyecilik.”dedi.

 

İSTİHDAM SAĞLAMALIYIZ

Şuanda kurulu Organize Sanayi bölgelerinin 7 bin vatandaşı istihdam ettiğine dikkat çeken Hamarat, “Bu rakamın çok üstüne çıkmak istiyoruz. Sanayi bir yandan üretim ve ticareti artırırken, diğer yandan da istihdamı olumlu etkilemekte ve işsizliği azaltmaktadır. Güçlü bir ekonomi için güçlü bir sanayi gerekir, güçlü bir sanayi için sanayi bölgeleri her zaman bir avantaj olmuştur. Ordu’nun kalkınmada öncelikli olmasından dolayı yatırımcıyı rahatlıkla çekebilecek bir özelliğe sahibiz. Şehrimizde birlik ve beraberlik içinde hareket edersek başaramayacağımız hiçbir şey yok.”

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>