STANCU VE BARRAL’A TAKIM ARANIYOR

Spor Toto Süper Lig’den PTT 1.Lige düşen Orduspor’da bir çok oyuncu ile yollar ayrılacak. Büyük umutlar ile lige başlayan Orduspor, Avrupa hayalleri yarıda kaldı. Orduspor Kulüp Başkanı Nedim Türkmen’in sezon başında “İlk 5′e girerek Avrupa’ya gitmek istiyoruz” sözleri  ne yazık ki yıl sonunda gerçekleşmedi.

 

Büyük paralar ile transferi gerçekleştirilen oyunculardan verim alınamayınca Orduspor son 10 hafta da kasasına tek kuruş para da koyamadı.

 

ORDUSPOR’DA OYUNCULARIN DURUMU

 

Sözleşmeleri biten Ali Çamdalı, Hasan Kabze, Fevzi Elmas, Miguel Garcia ve kiralık olarak gelen İbrahim Kaş, Aytila Yussuf, Yiğit Gökoğlan, Havier Romero ile kesin olarak yollar ayrıldı.

 

Sözleşmesi süren ancak yıllık ücretlerinin yüksek olması nedeni ile Nizamettin Çalışkan, Ferhat Çökmüş, Roversio De Barros, Vicente Monje, Javier Umbides ile de sözleşmelerin karşılıklı olarak feshi için çalışma yapılması planlanıyor.

 

2017 yılına kadar sözleşmesi bulunan ancak PTT 1. Lige düşülmesinden dolayı sözleşmesi düşme tehlikesi yaşayan Kaleci Saso Fornezzi ile masaya oturarak Orduspor’da kalması için çalışma yapmayı planlayan Orduspor Yönetimini, Kayseri Erciyesspor’un teklifi korkutuyor. Kayseri Erciyesspor, Orduspor’un şuanda ödediği ücretin üstünde bir rakam oyuncuya teklif ederek transferinin gerçekleşmesini istiyor.

 

Orduspor Kulübünün Galatasaray’dan 2 Milyon 450 bin Euro  bonservis bedeli ile transferini gerçekleştirdiği Bogdan Stancu ve 2 Milyon Eoru ödeyerek Sporting Gijon’dan trasnfer ettiği David Barral’ı ise satmak için çalışma yapıyor.

 

Ayrıca Trabzonspor’a 600 bin lira bonservis bedeli ödeyerek transferini yaptığı Ferhat Öztorun’u takımda tutmak isteyen yönetim bunun yanında Abdulkadir Kayalı, Ömer Alp Kulga, Agustin Garcia, Şamil Cinaz, Anıl Taşdemir, Murat Torun, Cantuğ Temel’i de Yeni Teknik Direktörün göreve başlamasının ardından takımda yer alıp almayacağının kararını verecek.

 

Orduspor’un satın alma opsiyonlu olarak transferini gerçekleştirdiği Atila Turan ile ilgili karar ise önümüzdeki günlerde verilecek.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>