MİLLET KIRAATHANESİ AÇILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla tüm Türkiye’ye yayılacak ‘Millet Kıraathanesi’ Altınordu ilçesinde de açıldı. Ordu Valiliği ve Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı Ordu Gazi İl Halk Kütüphanesi’nin alt katında açılan ‘Millet Kıraathanesi’ için açılış töreni düzenlendi. Törene Ordu Valisi Seddar Yavuz, Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir, AK Parti Ordu Milletvekilleri Şenel Yediyıldız ile Ergün Taşçı, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ın yanı sıra il protokolü katıldı.

Millet Kıraathanesi’nin açılış töreninde bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, “Böylesine güzel ve mübarek Cuma gününde, ilk emri ‘Oku’ olan dinimizin vecibesini yerine getireceğimiz bir açılışta çok mutluyuz, gururluyuz, onurluyuz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki Türkiye Cumhuriyeti Devleti, her alanda önemli değişimler, hatta devrimler gerçekleştiriyor. Bu anlamda 2+1, 3+1 evlerde eğitim gören ve üniversiteyi bitirdikten sonra ders çalışma sorunu yaşayan birçok gencimiz var. Açılışını yapacağımız bu tesis özellikle üniversite ve KPSS gibi sınavlara hazırlanan çocuklarımızın ders çalışabileceği, kaliteli vakit geçireceği alanlardan bir tanesi. Hangi yaşta olursa olsun insanlarımızın böyle nezih mekanlara ihtiyacı var. Bu nezih mekanlarda vakit geçirecekler. Büyükşehir Belediye Başkanımıza, çok kıymetli çalışma arkadaşlarına, Kültür ve Turizm Müdürlüğümüzün yöneticilerine ve emek verenlerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Gençleri doğru şeylerle meşgul etmeliyiz

Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir de, Türkiye’nin insan kaynağı açısından büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirterek, gençlerin doğru yetiştirilmesi gerektiğine dikkat çekti. Eldemir, “Türkiye’nin en iyi özelliği insan kaynağı, genç nüfusumuz. Bizim belki diğer ülkeler gibi yeraltı, yerüstü kaynakları açısından mahdut, sınırlı seviyede imkanımız olabilir. Ama hepsinden daha önemlisi insan kaynağı açısından fevkalade potansiyele sahip bir ülkeyiz. İşte bu insan kaynağımızı iyi yetiştirmek, insan kaynağımızı iyi eğitmek, insan kaynağımızı daha nitelikli hale getirmenin yolu da gençlerimizi doğru şeylerle meşgul etmek. Ben bu anlamda böyle bir tesisin açılışına vesile oldukları için, böyle bir hizmeti Ordulu hemşerilerimize getirdikleri için sayın valimize ve büyükşehir belediye başkanımıza, kültür müdürlüğümüze çok teşekkür ediyorum. Böyle güzel bir eserin de Ordu’muza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

7 gün 24 saat açık olan Millet Kıraathanesinde, kek ve çay gibi verilecek hizmetler ücretsiz olacak.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>