HAMARAT: ORTAK AKILLA ÇALIŞACAĞIZ

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı çalışmalarını sürdüren Mustafa Hamarat, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası, Altınordu Ziraat Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Ordu Ticaret Borsası’nı ziyaretlerde bulundu, “İstişaresiz iş yapmayacağız. Ortak akılla hareket edeceğiz. “dedi.

Hamarat, Büyükşehir Belediyesi’nin önemine değinerek, “İl’in tamamını kapsayan bir belediyecilik yapmamız gerekiyor. Ordu’nun Fındığı, balı, kivisi diğer ürünleri de belediyenin meselesidir. Belediyeciliği sadece asfalt döken, çiçek diken belediyecilik olarak düşünmüyoruz. Şehrimizin tüm STK’larının da gönül verdiği, el ele vereceğimiz ortak akılla yönetilecek bir belediyecilik istiyoruz.”

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından geliştirilen butik çikolata projesini yerinde inceleyen Hamarat,  emeği geçenlerden çalışmalar ile ilgili bilgi alarak, “İlimize katkısı olacak her proje gibi bu projeyi de önemsiyoruz. Bu projelerin tanıtımında ve daha fazla gelişiminde belediye öncü rol oynayacaktır.

ORDU’NUN HER KÖŞESİ YATIRIM YAPILABİLİR HALE GELECEK

Ziyaretlerde sık sık Ordu’da yaşanan istihdam sorununun gündeme gelmesi üzerine Hamarat bunun ile ilgili düşüncelerini ve yapılması gerekeni ise şöyle anlattı: “Ordu’yu yatırım yapılabilir bir il haline getirmek istiyoruz. Gönüllere, yüreklere dokunan, bir güven adası oluşturan bir belediyecilik ile Ordu’nun her köşesine yatırım yapılabilir bir hale gelmesini ve böylece ‘Ordu’nun üretimine ve işsizlik sorununun çözümüne katkıda bulunurum’ dedirten bir belediyecilik anlayışımız olacak.”

 

HALKIMIZLA İSTİŞARELİ YATIRIMLAR YAPILACAK

Bir yöneticinin doğru gördüğü konu, halk onaylamıyorsa doğru olmayabilir diyen Hamarat, “Niyetiniz düzgünse, o topluma sorarak hareket etmekse, topluma tepeden inme bakmamaksa o toplumun görüşlerini rahatlıkla alabilirsiniz. Eğer toplumun anlamadığı birşey varsa o topluma bunu izah edersiniz, belki ikna olurlar. İkna olmuyorlarsa o zaman senin doğru gördüğün doğru değildir.”

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>