TMO, FINDIĞA DOPİNG OLDU

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Selami Akarsu, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) fındığa müdahalesiyle birlikte fiyatların artacağını düşünen üreticilerin fındıklarını satmadığını açıkladı.

Fındık fiyatının 14 liranın üstüne çıkacağını düşünen üreticilerin fındığını TMO’ya da getirmediğini kaydeden Akarsu, şunları söyledi:

“İlk etaptan itibaren yoğun bir ilgi vardı. Fakat şu anda günden güne düşen bir ilgi var. Toprak Mahsulleri Ofisi’nin ‘ben alım yapıyorum’ dediğinden itibaren 12 lira olan serbest piyasa şu anda 13 lira, 13,50 lira, randımanla birlikte 14 liraya kadar giden bir fiyat var. Hatta 57, 58 randıman gelen üreticinin fındığı da 14,50-14-75 liradan işlem gördüğü zamanlar var. Bu durum oluşunca da üreticilerimizde hala güzel bir beklenti var. ‘Belki daha yukarılara gider. Toprak Mahsulleri Ofisi’nin fiyatlarının üzerine çıkar’ diye bir yavaşlama var. Bu da gayet normal.”

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>