CUMHURBAŞKANINDAN KOCA KOCA ADAMLAR ELEŞTİRİSİ

Ordu Ünye’de yaşları 40 ile 60 arasında değişen ve kendilerine “Ünye’nin Dünkü Çocukları”adını veren bir grup, siyah önlük giyerek Dolmabahçe Sarayı önünde andı söyledi.

Ak Parti Grup Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, öğrenci andıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kendilerini trajikomik durumlara düşürüyorlar. Mesela son günlerde kara önlük giyen koca koca adamlar gördük, çok garibime gitti.” dedi.

Erdoğan, Ünye’nin Dünkü Çocukları adlı grubuda eleştirerek, “And meselesini köpürterek milletimizle aramıza nifak sokacaklarını sanıyorlar. 2015′de bu iş çıktı. Bu güne kadar nerdeydiniz. Bu eleştiriyi yaparken kendilerini gülünç hatta trajikomik bir hale sokuyorlar. Mesela, geçenlerde kara önlük giyip sokaklara dökülen koca koca adamlar gördük, çok garibime gitti. And metnini okuyacağım deyip saçmalayıp, çocukların önünde rezil duruma düşenlere şahit olduk.”

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>