HAMARAT: ÜRETİCİ YALNIZ DEĞİL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fındık fiyatını açıklamasının ardından AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Hamarat sosyal medya hesabından, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan hemşerilerimizin beklediği müjdeyi verdi: TMO 1 Kasım’dan itibaren 14 ve 14 buçuk liradan fındık alacak. Ne demiştik: Ak Parti olarak fındık üreticimizin her zaman yanındayız. Piyasada oluşan fiyat üreticimizi tatmin etmezse devreye gireriz.”dedi.

TORUN GEÇ KALINDIĞINI SÖYLEDİ, ENGİNYURT TEŞEKKÜR ETTİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, “Üreticinin elinde fındık mı kaldı da fiyat açıklıyorsunuz? Fındık fiyatı Kasım’da değil Haziran’da açıklanır. Üretici fındığı elinden yok pahasına çıkardı, siz şimdi üreticinin elinde kalmayan fındığın fiyatını açıklıyorsunuz. Biz aylardır 15 lira diye bağırıyoruz, bunu Haziran’da ilan edecektiniz” diye tepki gösterdi.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ise, “Teşekkürler Sayın Cumhurbaşkanım, sesimizi duydun, fındık üreticisi adına Allah razı olsun diyoruz.”dedi.

 

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>