KAHRAMAN ÖĞRETMEN 2 HAYAT KURTARDI

Ordu’nun Ünye ilçesinde evde çıkan yangında iki çocuk komşuları tarafından kurtarıldı.

Atatürk Mahallesi Güzelbosna Sokak’ta 5 katlı binanın zemin katındaki Mehmet Baş’a ait evde yangın çıktı.

Komşuları Serdar Çözeli, yangının olduğu eve girerek evde bulunan 13 ve 18 yaşlarında iki çocuğu dışarı çıkardı.

İhbar üzerine olay yerine gelen Ordu Büyükşehir Belediyesi Ünye İtfaiye Grup Amirliği ekipleri yangına müdahale ederek alevleri kontrol altına aldı. Yangın evde hasara neden oldu.

Sinir krizi geçiren anne Nurgül Baş ise ambulansla Ünye Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Olayın nasıl gerçekleştiğini anlatan 36 yaşında ve 2 çocuk babası beden eğitimi öğretmeni Mehmet Serdar Çözeli, “Ben arabamı park ettiğim sırada evin 13 yaşındaki oğlunun dışarıda bağırdığını duydum. Merak edip yanına gittiğimde bana evlerinin yandığını söyledi. O anda panik olduk, içeride kimin olduğunu sordum, ablasının olduğunu öğrenince evin içerisine girdim. O sırada içeride ağır bir duman vardı, ben alevleri gördüm. Ablasının kova ile söndürmeye çalıştığını gördüm. Kendisi de çok kötü durumdaydı, onu alıp dışarı çıkarttım. Ondan sonra da 13 yaşındaki kardeşi içeriye girdi, onu da dışarıya çıkarttım. Yapılacak fazla bir şey yoktu çünkü içeride çok fazla alev vardı. Ana salonda çok fazla alev olduğu için müdahale edemedik” dedi.

İtfaiye ve 112 Acil Servis ekipleri gelen kadar ellerinden gelen müdahaleyi yaptıklarını anlatan Çözeli, “Anne ve babasının nerede olduğunu sordum, onlar da haber veremediklerini söylediler. Anne ve babasını telefonlar aradık. İtfaiye ve 112 gelene kadar insanlık olarak elimizden geleni yaptık. O sırada itfaiye ve ambulans gelip kurtardı. Allah’a şükür herhangi bir can kaybı yok. İnsanlar mağdur oldu, mallarını kaybettiler. Bu bir insanlık vazifesi, kim olsa yapar, o anda düşünmüyorsun. Bana içeride çocuk olduğu söylenince, elimizden geleni yaptık. Allah bizi de onları da korudu. Benim de 1 ve 4 yaşında iki çocuğum var” diye konuştu.
Evleri yanan aile ise yaklaşık 50 bin TL’lik maddi hasar olduğunu belirterek yetkililerden yardım talep etti.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>