CEVİZDERE TAMİR EDİLİYOR

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Ordu-Samsun karayolu üzerinde bulunan ve sel sonrası yıkılan Cevizdere Köprüsü’nü inceledi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan da Ordu’ya gelerek selin zarar verdiği bölgelerde incelemeler yaptı. Selden etkilenen vatandaşlar ise selden geri kalanları kurtarmak için çalışmalara başladı. Vatandaşlar, maddi açıdan çok zarar gördüklerini ifade ederek, yetkililerden yardım istedi. Bölgede bulunan fındık, mısır ve diğer sebze meyve tarlaları sular altında kalarak büyük zarar gördü.

Sel felaketinin yıkıp geçtiği Ordu’da hasar tespit çalışmaları devam ederken, Samsun-Ordu karayolunda Cevizdere Köprüsü’nün yıkılmasıyla trafik tek şeritten kontrollü olarak verilmeye devam ediyor. Zarar gören köprüye bugün iş makineleriyle müdahale edildi. İş makineleri çöken köprüyü yıkmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Vatandaşların sorunlarını dinleyen Bakan Turhan yaptığı açıklamada, “Sayın Cumhurbaşkanımız konuyu yakından takip ediyor. Dün akşam da Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay ile İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu bölgede incelemeler yaptı. Devlet ve hükümet olarak vatandaşlarımızın yanındayız. Ne gerekiyorsa yapılacak, selin yaraları kısa sürede sarılacak” diye konuştu.

YARALILARI HASTANEDE ZİYARET ETTİ
Yaşanılan selde yaralanan iki vatandaşı hastanede ziyaret eden Bakan Turhan, Ünye Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Güray Yılmaz’dan yaralılar hakkında bilgi aldı. Turhan daha sonra beraberindeki heyetle Fatsa ve Ordu’ya geçti.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>