ORDU’DA EN ÇOK İŞLENEN SUÇ !

Adalet Bakanlığı Ordu Adliyesi’nin 2017 verilerini açıkladı. Buna göre Altınordu’da bulunan Ordu Adliyesinde en fazla görülen ilk 20 suç türü silahlı örgütte yönetici olmak, hakaret, yaralama, tehdit, mala zarar verme, taksirle yaralama, dolandırıcılık, yaralama, resmi belgede sahtecilik, alkollü araç kullanmak, iftira, basit tehdit, uyuşturucu kullanmak, trafik güvenliğini tehlikeye sokmak, konuttan hırsızlık, kişilerin huzur ve sükununu bozma, uyuşturucu madde ticareti yapma, anayasayı ihlal, sesli ve görüntülü ileti ile hakaret ve 116-1 olarak adlandırılan konut dokunulmazlığını cebir yolu ile konut dokunulmazlığını ihlal etme olarak sıralandı.

En fazla fail-i meçhul mala zarar vermede

Bu suçlar hakkında yürütülen soruşturmalardan en az ortalama sürede bitirileni 19 gün ile trafik güvenliğini tehlikeye sokma olurken en uzun ortalama sürede bitirileni ise178 gün ile cebir yolu ile konut dokunulmazlığını ihlal etme oldu.

Yine en çok karşılaşılan suç türüne göre en fazla fail-i meçhul dosya 130 dosya ile mala zarar verme suçunda görülürken en az fail-i meçhul dosya ise 1 dosya ile alkollü araç kullanma suçunda görüldü.

Gençlerde yaralama ilk sırada

Bu arada an fazla görülen 20 suç içinde şüphelilerin yaş türleri de açıklandı. Yaş gurupları 12-15 arası, 16-18 arası ve 19 üstü olmak üzere 3 ayrı gurupta sınıflandırıldı. Bu sınıflandırmaya göre bütün yaş guruplarında ilk 20 suçta en fazla şüpheli 19 yaşın üzerinde görüldü. 12-15 yaş aralığında en fazla şüpheli yaralama suçunda görüldü. 2017 yılında bu suçtan 70 şüpheli işlem gördü. Benzer bir durum 16-18 yaş aralığında de yaşandı. Bu yaş aralığında en fazla şüpheli 199 sayısı ile yine yaralama suçunda görüldü.

Ordu Adliyesi’nde 2017 yılında en fazla görülen ilk 20 suç türünden toplam 16238 şüpheli hakkında işlem yapıldı. Orduolay

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>