ŞENER: ORDU 6′DA 6 OLMALI

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı İhsan Şener, Altaş TV’de Gökhan Gül’ün sunumunu yaptığı Seçim 18 programında önemli açıklamalarda bulundu.

Şener, 24 Haziran’ın neden önemli olduğunu şöyle açıkladı; “24 Haziran Türkiye açısından çok önemli. Çünkü bir sistem değişikliği öngörüldü, Cuumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçildi. Bu sistemle birlikte hem uluslararası sermayenin, hem uluslararası istihbaratın, hem uluslararası siyasal örgütlerin Türkiye’de yapacak oldukları ekonomik ve siyasi operasyonların sona ermesi demektir. Türkiye’de halk ile yönetim arasına giren unsurlar arasında bu oyunlar oynanıyor. Bunların bertaraf edilmesi anlamına bu geliyor. Onun için çok önemli bir seçim. Bu seçimde AK Parti ve diğer partilerin ya sistemin karşısında ya da sistemin yanında olmaları bakımından anlamları vardır. Bu sisteme karşı çıkan bütün benzemezleri biraraya getirdiler. Saadet Partisinden, HDP’ye, İyi Parti’ye, CHP’ye bütün benzemezleri biraraya getirdiler. Mevcut sistem devam etmesi için. Milletimiz bunu farkediyor. Cumhurbaşkanlığı sistemine geçmek demek koalisyon pazarlıklarının sona ermesi, atıl bürokrasinin sona ermesi, milletin yönetimi denetleme imkanını elde etmesi demek. Daha önce sadece TBMM üyelerini millet seçiyordu ama artık hem Cumhurbaşkanını hemde TBMM üyelerini seçtiği için milletimiz yöneticisini seçecek.”

PARLAMENTER SİSTEME NEDEN DÖNMEK İSTENİYOR?

Muhalefetin Parlamenter sisteme dönme isteğini değerlendiren Şener, “Bu halkın iradesine savaş açmak demektir. Referandum ile bu millet Başkanlık sistemine geçmek için onay verdi. Bu tarihi karara savaş açmaktır.”

ORDU 6 DA 6 OLMALI

Şener, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğiz ama Milletvekilliği için başka partilere oy vereceğiz diyenlere seslenerek, “Cumhurbaşkanımız seçildikten sonra parlamentoda kendi siyasi görüşlerini kanunlaştıracak olan meclis çoğunluğu elinde olmadığı taktirde Sayın Cumhurbaşkanımızı külliyeye mahkum etmiş oluruz. Dolayısıyla bütün vatandaşlarımıza, bütün hemşehrilerimize seslenmek istiyorum. Takımın sırt numarasına bakmadan, bugün AK Parti’yi Ordu’da kimler temsil ediyor sorusunu sormadan, bunun bir takım oyunu olduğunu, TBMM’deki bütün arkadaşlarımızın AK Parti’nin siyasi hareketinin dışında hareket edemeyeceğini bilmelerini istiyorum. Ordu için 6 adayımız vardır, hepsi Cumhurbaşkanımızın onayından geçmiştir. Hepsi de Ordu’yu doğru, dürüst temsil edecek niteliklere sahiptir. Bu takım Cumhurbaşkanımızın Ordu takımıdır. Ordu’da 6 da 6 için çalışıyoruz.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>