TMO, TEKELE HİZMET EDİYOR

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Ordu’nun ilçelerini adım adım gezmeye devam ediyor. Torun seçim çalışmalarına Gölköy ilçesiyle başladı. Parti yöneticileriyle birlikte esnaf ziyaretlerinde bulunan Torun, sokaktaki vatandaşın, fındık üreticilerinin de dertlerini dinledi.

TMO’nun Haziran ve Temmuz ayı için açıkladığı serbest piyasaya fındık satışına sert tepki gösteren CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun “Yetmedi mi, fındık üreticisine vurduğunuz bu kaçıncı darbe? Üreticinin sezon başından itibaren fındığını yok pahasına elinden aldınız.  10 TL fiyat vererek 2017-2018 sezonunda üreticiyi mağdur ettiniz. Piyasaya satışa çıktınız. Fındık tekellerinin çıkarına hizmet ettiniz. Hasada 2 ay kalmış 10 liraya aldığınız fındığı 11,75 liraya serbest piyasaya satmaya devam ediyorsunuz. Tekele hizmet etmeye devam ediyorsunuz. İnsaf yahu, insaf. Bu sezonun fiyatını şimdiden ipotek altına almaya hiç kimsenin hakkı yok. Kendini Ordu meydanında yakacak siyasiler bu üreticiden nasıl oy isteyebiliyor. Üreticinin alınterinin sizin nezdinizde hiç mi kıymeti yok.’’

TMO KİMİN CEBİNE HİZMET EDİYOR

“Bu ülkenin üreticisini, köylüsünü yani namusuyla üreten çalışan vatandaşı yok sayan bu iktidardan kurtulmanın zamanı çoktan gelmiştir. 24 Haziran kendisini bir avuç tekele peşkeş çeken köylünün, çiftçinin, dar gelirlinin, alınteriyle çalışan herkesin bu iktidara gereken dersi vereceği büyük bir gün olacaktır. CHP iktidarına Hükümet adına tekele hizmet eden bir TMO değil, üreticinin örgütü olan, üreticinin çıkarına hizmet eden bir Fiskobirlik, bir TMO olacaktır. Fındık en az 15 lira olacak, üreticinin hakkını kimseye yedirmeyecek, ona sahip çıkacak bir devleti olacak. Bundan kimsenin endişesi olmasın.” Diyen Torun, elleri nasır tutan anaların, babaların, fındık üreticisinin de ülkenin dört bir köşesindeki  çiftçinin artık yüzünün güme zamanının geldiğini söyledi.

ESNAFIMIZ DE MERAK ETMESİN, SORUNLARINI DA ÇÖZÜMÜNÜ DE İYİ BİLİYORUZ

Gölköy ilçesinden Aybastı’ya geçen Torun, Aybastı’da da yoğun bir ilgiyle karşılandı. Esnafını gezdi, vatandaşlarla sohbet etti. Sadece üreticinin değil borç içerisinde kıvranan, siftah yapmadan dükkanın kapatan esnafında en zor günlerini yaşadığını ifade eden Torun, ‘Kime merhaba desem bin ah işitiyorum. Sorunlar çığ gibi büyümüş, vatandaşın canına tak etmiş. Vatandaş dertli, esnaf dertli. Ama esnafımız da merak etmesin. CHP onlarında neler çektiğini iyi biliyor. Sorunlarının çözümünü de iyi biliyor. İktidarımızda kurulacak Esnaf Bakanlığında esnafın stopajı kalkacak, 0 faizli kredisini alacak, nefes alacak, nefes, alınteriyle çalışacak karşılığını alacak’ diye konuştu.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>