İYİ PARTİ’NİN İLK SIRASI’NA YILDIRIM GETİRİLDİ

İyi Parti’de Ordu milletvekili adayları belli oldu. 27 aday adayının başvuruda bulunduğu İyi Parti’de ilk sıraya milletvekili aday adaylık başvurusunu Ordu’dan yapmayan Yener Yıldırım konuldu.

Yapılan açıklamaya göre, geçmişte DYP ve MHP’den Ordu Milletvekilliği yapan Yener Yıldırım’ın ilk sırada yer aldığı İyi Parti’nin listesinde, 2. sıraya Fatsa’dan Günay Karaağaç, 3. sıraya Ünye’den Ferhat Çakıroğlu ve 4. sıraya Mukadder Korkmaz, 5. sıraya Şahin Yılmaz ve 6. sıraya da Barış Candan yer alıyor.

Öte yandan İyi Parti’de Kurucu İl Başkanı Tevfik Karabulut aday gösterilmezken, Yener Yıldırım’ın ilk sıradan aday gösterilmesine tepki gösteren Rıdvan Yalçın’da “Bir kaç tane bilsem de bel altı fıkra anlatmak hususunda gerçekten de hayatı siyasi başarılarla dolu Türkiye’ye mal olmuş bu büyüğümüz ile rekabet etmem mümkün olmadığından adaylığımı geri çekiyorum.” diyerek adaylıktan çekilmişti.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>