CİNAYET 3 SAATTE ÇÖZÜLDÜ

Ünye Çınarlık mahallesi Güdük kuyu dere sokakta meydana gelen faali meçhul cinayet kısa sürede aydınlatıldı. Cinayeti işledikten sonra kaçan cinayet zanlısı olaydan 3 saat sonra yakalandı.

Akşam saat 20:30 sıralarında evine giderken pusuya düşürülüp kurşun yağmuruna tutulan ve vücuduna 5 kurşun yarası alan Mustafa Çiftçi(57) kaldırıldığı Devlet Hastanesi’nde yaşamını kaybetmişti.

Mustafa Çiftçi’ye kurşun yağmuruna tutan zanlı ise cinayeti işledikten sonra olay yerinden kaçmıştı.

Ünye asayiş büro amirliği ve Ordu asayiş şube müdürlüğü cinayet büro amirliği ekiplerinin ortak çalışması sonucu, olayın şüphelisi olan 54 yaşındaki H.A İsimli şahıs , olaydan 3 saat gibi kısa bir süre sonra kimliği tespit edilerek olayda kullanmış olduğu tabanca ile birlikte yakalandı.

Cinayeti işleyen zanlı 54 yaşındaki Hayati A., kısa sürede ele geçirildi. Gözaltına alınan zanlının üzerinden bir adet ruhsatsız tabanca iki adet şarjör ve 106 adet mermide çıktı. Hayati A.’in emniyette verdiği ilk ifadede suçunu itiraf ettiği belirtildi.

İddiaya göre katil zanlısı Hayati A.’nın çalıştığı çay ocağından çıkmasının ardından yerine işe giren Mustafa Çiftçi’ye öfkeli oldu ve cinayeti de bu nedenle işlendiği öğrenildi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>