GÜNDOĞDU KENDİNİ YAKMAYACAK

TMO’nun fındık satması halinde kendini yakacağını söyleyen AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, “TMO fındığı 10 liradan almış 12 liradan satıyor ve serbest piyasada fındık şu an 8.50 ile 9.50 lira arasında. Bu serbest piyasanın fiyatını yukarı çekiyorum demektir” dedi.

Geçtiğimiz günlerde TMO, üreticiden aldığı yaklaşık 140 bin ton fındığı Giresun kalite kabuklu fındığın kilosunu 12 lira 50 kuruş, levant kalite kabuklu fındığın kilosunu 11 lira 50 kuruş ve sivri kalite kabuklu fındığın kilosunu ise 10 lira 50 kuruştan satışa çıkaracağını açıklamıştı.

Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından yapılan bu açıklamanın ardından özellikle sosyal medyadan yaptığı açıklamalar gündeme gelmiş ve Gündoğdu’nun ne yapacağı merak edilmeye başlanmıştı.

“TMO fındık satarsa kendimi Ordu Meydanında yakarım” şeklindeki açıklaması hakkında konuşan Gündoğdu,”Bu sözler üretici için söylenmiş ve karşılığı alınmıştır. Biz o sözü söylememiş olsaydık, belki fındık bugün 9-9.5 liradan satılacaktı. Biz o sözü söyledik fındığın satışı uzadı. TMO fındığı 10 liranın altında mı satıyor? Hayır. Piyasa yükseliyor” dedi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>