TARTIŞAN DOKTOR YAŞAM SAVAŞI VERİYOR

Sağlık Bakanlığı Ordu Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Servisinde meydana gelen olayda müdahale ettiği hasta yakınlarının sözlü saldırısına uğrayan doktor beyin kanaması geçirdi.

Acil serviste nöbetçi Dr. Bülent Eşitken ile hasta yakınları arasında tartışma yaşandı. Tartışma sırasında tansiyonu yükselen Dr. Eşitken bir anda fenalaştı. İlk müdahalesi acil serviste yapılan Dr. Bülent Eşitken’in beynin kanaması geçirdiği belirlendi.

Ordu’da müdahale edilemeyen Dr. Bülent Eşitken Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Doktor Eşitken’in hayati tehlikesinin devam ettiği ve yoğun bakımda tutulduğu öğrenildi.

ORDU SAĞLIK İL MÜDÜRLÜĞÜ AÇIKLAMA YAPTI

Ordu Sağlık İl Müdürlüğü, Doktor Eşitken’in sağlık durumu ile ilgili açıklama yaptı: “Sağlık Bakanlığı Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Çocuk Hastalıkları Acil Servis’inde görevli olan doktorumuz Bülent Eşitken, saat 17:30 civarında bir hasta yakını ile yaşadığı sözel tartışma sonrası rahatsızlanarak ambulans ile ana bina acil servise nakil edilmiştir.

Değerli doktorumuz Bülent EŞİTKEN’nin ilk muayenesi aynı hastanemizin Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Hasan Serdar IŞIK ve ekibi tarafından yapılmış olup, BT ve MR tetkikleri sonucunda beyinde muhtemel bir kitlenin ya da damarsal patolojinin içinde büyük bir hematom yapısı ile karşılaşılmıştır. Bunun üzerine ilgili anabilim dalı başkanlığımızca, Ankara’da konu ile ilgili Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalında görevli doktorlarımızla gerekli irtibat kurularak, durum değerlendirmesi yapılmıştır. Bu arada, doktorumuza yapılması gereken her türlü müdahale SB-ODÜ Eğitim Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Ekibimiz tarafından yapılmaya devam edilmiştir.

SB-ODÜ Beyin ve Sinir Cerrahisi Ekibimiz tarafından hastanemiz imkanları ve diğer parametreler değerlendirildiğinde, olası bir damarsal patoloji ya da sürpriz gelişebilecek bir komplikasyon riski düşünülerek, daha kapsamlı bir merkezde yapılacak müdahalenin daha doğru olacağı kararı verilmiştir. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Hastanesi beyin ve sinir cerrahi ekibi ile hızlıca bağlantı kurularak, Değerli Doktorumuz Bülent EŞİTKEN’in, 3 hekim arkadaşımızın refakatinde nakli sağlanmıştır.

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cengiz ÇOKLUK başkanlığında bir ekip tarafından doktorumuzun cerrahi müdahalesi yapılmıştır. Başarılı bir cerrahi müdahale sonrasında yoğun bakım ünitesine alınan doktorumuzun, takip ve tedavisine uyutularak devam edilmektedir.”

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>