TEMİZLİK MALZEMESİ İÇTİ HAYATI KARARDI

2016 yılında Bingöl 49’uncu Kumanda Tugayı’nda vatani görevini yapan Fatsa ilçesi nüfusuna kayıtlı Mustafa Kuzdere, askerde su yerine temizlik malzemesi içmesi sonucu organları zarar gördü. Olayın ardından Elazığ Tıp Fakültesi’ne kaldırılan Kuzdere, burada yapılan müdahalenin ardından İstanbul Bakırköy Kartal Sadri Konuk Eğitim Araştırma Hastanesine sevk edildi. Organları zarar gören Kuzdere’nin 13 aydır tedavisi devam ediyor. İnşaat işlerinde çalışan baba Dursun Kuzdere ise maddi güçlerinin olmadığını belirterek yardım çağrısında bulundu.

Olayla ilgili açıklamalarda bulunan baba Dursun Kuzdere, “Oğlum Bingöl 49’uncu Kumanda Tugayı’nda askerliğini yapıyordu. Yemekhanedekiler bulaşık makinelerinde kullanılan parlatıcı malzemeyi, yemek masasısın bırakıyorlar. O da eğitimden geldiği gibi kantine gitmiş. Kantin kapalıymış ve su içmek için yemekhaneye gitmiş. Yemekhanede iki tane maşrapanın yanına iki tane bardak bırakılıyor.  O da bardağı aldığı gibi kafasına dikiyor. İlk yudumu aldıktan sonra ikinci yudumda içinin yandığını fark ediyor ve bardağı fırlatıp adıyor. Ancak iş işten geçiyor” dedi.

İlk müdahale yapılmamış

2016 yılının haziran ayından beri oğlu için mücadele verdiğini belirten Kuzdere, “Buna o gün askeriyede müdahale yapılmamış. Ertesi gün Elazığ Tıp Fakültesine kaldırıyorlar. Burada 13 gün tedavi gördükten sonra Ankara’ya sevk edildi. Burada 3 ay boyunca ilgilenen olmayınca İstanbul’a sevk istedik. Burada Allah razı olsun bizimle yakından ilgileniyorlar” diye konuştu.

Hayati tehlikesi devam ediyor

Oğlunun hayati tehlikesinin devam ettiğini kaydeden baba Kuzdere, “Şu an akciğeri açık. Oradaki yemek borusu kaçak yapıyor. İçtiği yediği her şey oradan çıkıyor. Burada 8 sefer ameliyata alındı. Temek borusu kesildi.  Şu an yine ameliyat olacak” ifadelerinde bulundu.

TSK’dan destek göremedik

Oğlunun rahatsızlığı süresi boyunca TSK’dan destek göremediğini belirten Kuzdere, “Ben inşaat çalışanı bir insanım. 13 aydan beri de çalışmıyorum. Çünkü evladımla ilgilenmek zorundayım. Ancak maddi gücümüzde buna yetmiyor. Sağdan soldan aldığımız borç paralarla idare etmeye çalışıyoruz. Biz yardımsever insanlardan destek bekliyoruz. Allah kimseyi bu duruma düşürmesin” şeklinde konuştu.

Öte yandan Kuzdere, olayla ilgili ihmal bulunduğunu ileri sürerek, suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. ORDUOLAY.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>