GÖREVDEN ALINMALAR SÜREBİLİR

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İhsan Şener, Kanal 5 TV’de Siyaset Analizi programına katılarak gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Şener, Görevden alınan Belediye Başkanları ile ilgili açıklama yaparak, bundan sonra da sürebileceğini söyledi.

Şener yaptığı açıklamada, “Referandum sürecinde son yapılan seçimlere göre Ankara ve İstanbul illerinde ciddi manada oy kaybedildiği görüldü. Yerel yönetimle siyaset yapılır. Görevden alınan veya alınacak olan Belediye Başkanlarının hepsinin ortak bir nedenden dolayı görevden alınmıyor. Hepsinin ayrı ayrı nedenleri var. Kimisi meclisi ile uyumlu çalışmamıştır, kimisi çalıştığı ilde oy oranını düşürmüştür, kimisi halktan uzaklaşmış, selam vermemiştir. 2019′da Türkiye’nin sistem değişikliğini kalıcı hale getirmek için seçimlere giderken partiyi zaafa düşürecek bu tür eksik ve nakısalardan kurtulmamız lazım. Her hangi bir kişiyi hedef alarak söylemiyorum. Zorlu bir seçime gidiyoruz. Yeni dönemde daha dinamik, daha fazla millete güven veren, daha genç kadrolarla yola devam etmek lazım. Görevden alınmalar sürebilir.”

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>