TMO, 630 MİLYON LİRA ÖDEDİ

Fındık alımlarına devam eden Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) 80 bin ton fındık alımı karşılığında üreticiye 630 milyon TL ödendiğini gelecek hafta ise 170 milyon TL daha ödeneceğini belirtti. 6 Temmuz’dan itibaren 43 alım noktasında 80 bin ton fındık satın alan TMO, ileri tarihli randevusu olan üreticilerin randevularının öne çekildiğini açıkladı. Giresun kalite fındığın kilogram fiyatını 10.50 TL, levant kalite fındığın kilogram fiyatını ise 10 TL olarak açıklayan TMO üreticilere 630 milyon TL ödeme yapılmış olduğunu, 170 milyonunun ise önümüzdeki hafta yapacağını belirtti.

33 bin üreticiye daha randevu verildi
Üreticilerin randevularını www.tmo.gov.tr internet adresinden ve alım noktalarından alabileceklerini söyleyen TMO, “Önümüzdeki günler için 33 bin üreticiye, 75 bin ton fındık randevusu verilmiştir. Randevuların gerçekleşme oranı ise yüzde 72 civarlarındadır. Randevusunu öne almak isteyen üreticilerimiz TMO işyerleri ile iletişime geçebilirler. Böylelikle alım kapasitemizde oluşacak boşluklar telafi edilecek ve üreticilerimizin ürünleri en kısa zamanda işlem görecektir” açıklamasını yaptı.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>