15 MİLYON ÇÖPE GİTTİ

Ordu Altınordu’ya bağlı Eskipazar’da 116 dönüm arazi üzerine yaklaşık 15 milyon lira harcamayla botanik parkı kuruldu. Geçen yıl yapımı tamamlanan park, Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Ordu Büyükşehir Belediyesine devredildi. İçinde oturma alanları, yürüyüş parkuru, kır düğünü alanı, ağaç fidanları, çeşitli bitkiler ve sosyal tesislerin olduğu park, Mayıs ayında ziyaretçilere açılması planlanırken beklenmedik bir durum oluştu.
Sağlık Bakanlığı daha önce yeri ve projesi hazır olan 400 yataklı Ordu Devlet Hastanesi projesini iptal edip, onun yerine 900 yataklı şehir hastanesi yapılması için çalışma başlattı. Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Ordu Üniversitesi (ODÜ) kampüs alanında yapılması planlanan 76 dönümlük şehir hastanesi arazisi yetersiz bulundu. Bunun üzerine gözler Büyükşehir Belediyesine tahsis edilen botanik parkına çevrildi. Sağlık Bakanlığı şehir hastanesinin buraya yapılması yönünde talepte bulununca, parktaki üst yapılar da sökülmeye başladı.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>